Vipbakim

Sarımsak Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarımsak Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar, kendilerine bakmayı seven varlıklardır. Bu bakımdan dolayı da sürekli onları bakım yaparken ya da bakım için bir şeyler alırken görürsünüz. Gerek kendilerini iyi hissetmek için olsun gerek ise de; bakım yapmayı sevdikleri ve aynı zamanda kendilerine önem verdikleri için olsun fark etmeyecektir. Her ne kadar çoğu zaman için değişik türlerde maddeler deniyor olsalar bile, bu maddelerin yararından da söz edebiliriz. Ciltlerimiz için yaptığımız değişik yöntemlerden bir tanesini saçlarımız için uygulayabiliriz. Bunun için farklı yöntemleri deneyebiliriz. Mesela son zamanlarda herkesin merakla kullandığı ve aynı zamanda birçok etkisi olan maddeden bahsedeceğiz; sarımsak yağı. Saçlarımız için oldukça etkili olan sarımsak yağının nasıl kullanıldığını anlatacağız. Sarımsak yağı ile saç bakımı nasıl yapılır, sorusuna cevap arayacağız.

Sarımsak Yağının Faydaları sarimsak-yaginin-faydalari

Baktığımız zaman sarımsak yağının birçok faydasını görebiliriz. En çok da saçta faydasını göreceğimiz bu yağ, saçların kepeklenmesine engel olacaktır ve kepek sorunu çekenlerin yardımına koşacaktır. Gerek saçlarımızda ki bakteriler için gerek ise de kepeği önlemek için oldukça güzel bir madde olacaktır. Sarımsak yağının aslına vücut üzerinde de birçok faydasını görebiliriz. Sarımsak, besin olarak da bizlere oldukça iyi gelen bir yiyecektir. Ama saçlarda ki mucizevi yanı gözle görülür derece de olduğu zaman insanlar kullanmadan edemiyor. Gerek saçların hızlı uzamasında gerek ise de saçların güçlenmesine ve daha bakımlı gözükmesinde oldukça büyük rol oynayacaktır. Saçınız çoğu zaman mineral ve aynı zamanda vitamine ihtiyaç duyacaktır. Sarımsak yağı ise; bu besinlerin hepsini karşılayacak durumdadır.

Sarımsak Yağının Uygulanmasısarimsak-yaginin-uygulanmasi

Sarımsak yağının oldukça keskin olduğundan söz edebiliriz. Bu bakımdan dolayı da bir an da ve ilk defa saça nüfuz ettiği zaman saçlarınızın zarar görmemesi adına bir kaç yağ ile birlikte inceltip kullanmalısınız.

Öncelikle saçlarınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Saçlarınıza temiz bir şekilde uygulayacağınız sarımsak yağına bir kaç yağ daha ilave etmeniz gerekecektir. Öncelikle bir kase alın ve içine 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin, ardından susam yağı ve argan yağı da eklemeniz, saçlarınızın daha da etkili bir şekilde bakım yapılmasını sağlayacaktır. Bu yaptığınız karışıma en sonunda 2-3 damla sarımsak yağını ilave edin.

Saçlarınızın temiz olmasına özen göstermelisiniz demiştik. Bu karışımı iyice birbirine yedirdikten sonra bir eldiven yardımı ile saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru yedirin karışımı. Saçlarınızın diplerine iyice yedirmek için, dairesel şekilde uygulayabilirsiniz. Bu sadece saç diplerinizde ki kan dolaşımını etkin ve daha hızlı bir hale getirebileceksiniz. En sonunda tüm karışımın iyice saçınızda durmasını istiyorsanız; naylon bir bone yardımı ile saçlarınızı yarım saat bekletebilirsiniz. Yarım saat sonunda ise; saçlarınızı normal bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Bu uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Bu sadece saçlarınızın hem görünümü, hem de uzama şekli oldukça olumlu yönde olacaktır. Düzenli kullanım sonucunda sizlerde farkı görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.