Vipbakim

Sütle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sütle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı, kadınların üzerinde en fazla durduğu konulardan biridir. Kadınlar saçlarını sürekli işlemlerden geçirir. Özellikle iş hayatında yoğun çalışan kadınlar her gün saçlarına farklı şekiller verir. Bu durum da saçların yıpranmasına neden olur. Bunun dışında saçlarını sürekli boyatmak zorunda kalan kadınlar da aynı durumdan şikâyet eder. Boya içerisinde bulunan kimyasallar karşısında saçlara gereken bakımın yapılmasını zorunlu kılar. Aksi takdirde saçlar son derece sağlıksız bir görüntüye ulaşır.

Sütün Saça Faydaları

Süt, insanların tüketmesi gereken en önemli besinlerin başında gelir. İnsanın süt tüketmesi sağlık açısından çok gereklidir. Süt aynı zamanda saçlar için de çok faydalıdır. Çünkü süt bünyesinde pek çok mineral ve vitamini barındırır. Bu durumda da sütü saça uygulamak saçların sağlıklı ve güçlü bir görüntüye ulaşmasına olanak sağlar. Sütün saça faydaları arasında saçı düz hale getirme de vardır. Saç düzleştiriciler saçı düzeltirken aynı zamanda yıpratır. Ancak süt ile saçlarınızı düzleştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Süt hem saçlarınızı düzleştirir hem de saçları oldukça sağlıklı bir görünüme ulaştırır.

Süt İle Saç Düzleştirme İçin Gereken Malzemeler

Süt kullanarak saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Böylece tek başına düzleştirici sonucunda sağlıksız görünen saçlardan da kurtulmuş olursunuz. Süt ile saç düzleştirmek için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 5 yemek kaşığı süt. ( ihtiyaç halinde yarım kaşık süt daha eklenebilir)
  • Saç düzleştirici
  • Karışımı içerisine koymak için saç sprey şişesi
  • Şampuan ve saç kremi
  • Saç köpüğü
  • Geniş dişli tarak

Süt İle Saç Düzleştirme Adımları

Duş almadan önce saçınızı süt ile nemlendirir. Bunun için 5 kaşık sütü sprey şişesine boşaltın. Daha sonra tüm saçınıza sütü uygulayın ve geniş dişli bir tarak ile saçınızı tarayın. Bu şekilde 10 dakika bekleyerek saçınızın tüm sütü emmesini sağlayın.

Sütü uygulayıp bekledikten sonra, saçınızı şampuan ve saç kremi ile sırasıyla yıkayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra doğal şekilde kurumasını bekleyin. Daha sonra düzleştiriciyi tüm saçınıza uygulayın. Düzleştirdikten sonra da saçınıza ceviz büyüklüğünde saç köpüğü sürün. Bu sayede süt ile saç düzleştirme işlemini tamamlamış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.