Vipbakim

Tarçının Saça İnanılmaz Faydaları

Tarçının Saça İnanılmaz Faydaları

Tarçın son dönemlerde çok sık tercih edilen bir baharat tipi olmuştur. Özellikle tatlılarda ve yemeklerde bu kadar çok tercih edilen ürün tipi, mutfaklarımızda da önemli bir konuma kadar gelmişken şimdi sizleretarçının saça faydalarını daha ayrıntılı bir şekilde sunacak ve değerlendirme yapmanızı sağlayacağız. Bilindiği üzere tarçın maskeleri 1600’lü yıllardan bu yana eski dönem kadınları tarafından saç uzatma tekniği için kullanılmıştır. Bunun yanı sıra ise bilinmeyen birkaç artısı daha bulunan tarçının, saçlara tam anlamıyla sağlık deposu olarak uygulamalar yaptığı gerçeği ortada! Şimdi sizleretarçının saça faydalarıkonusunu daha ayrıntılı bir şekilde aktarma şansı elde edeceğiz!

  • Saçın hızlı uzamasını sağlar. Özellikle tarçın maskesi uygulandığı zaman çok kısa sürede saç bakımınızı tamamlayabilir ve kesin sonuç alabilirsiniz.
  • Saç derisi problemlerinden tamamen uzaklaşmanızı sağlar. Özellikle saç derinizde yaralanmalar, kaşıntı, konak veya kepek gibi sorunlar yaşıyorsanız mutlak suretle tarçın uygulaması yapmanızı önermekteyiz.
  • Saç dökülmelerinin önüne geçmektedir! Tam anlamıyla kök hücreleri beslediğinden dolayı saçların daha çok sağlamlaşmasına ve oluşabilecek deri rahatsızlıklarının da önüne geçmesinde büyük bir etken bulundurmaktadır.

Tarçın Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1-2 çay kaşığı tarçın

Zeytinyağını bir tavaya koyun ve kısık ateşte ılıtın. Ilımış olan yağı kase içerisine aldıktan sonra içerisine balı ve tarçını sırasıyla ekleyerek macun kıvamına getirin. Macun kıvamına ulaştıktan sonra saç köklerine ve derisine masaj yaparak yedirmeyi ihmal etmeyin. 15 dakika kadar maskenin saçınızda kalmasına izin verin ve daha sonra şampuanla yıkayın. Haftada 1 kez uygulamak kafidir. Tam anlamıyla faydasını görebilmek için ise 5-6 hafta kadar kullanmanızı önermekteyiz!

Kolay hazırlanan ve bizlere kesin sonuçlar sunan tarçın maskesi, artık saçlarınız ile alakalı tüm sorunsalların önüne geçmesi açısından hayati bir önem taşıyor olacaktır!Tarçının saça faydalarıkonulu makalemiz ile beraber artık sizler de bu konuda oluşabilecek tüm sorunsalların önüne geçebilir, saçlarınızı tam anlamıyla bakım içerisinde tutabilir ve istenen saç bakım olasılıklarını da günümüze uygulayabilirsiniz. Ayrıca buna banzer saç bakımı yapabileceğiniz diğer makaleleri de web sitemizde bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.