Vipbakim

Topuz Süngeriyle Topuz Nasıl Yapılır?

Topuz Süngeriyle Topuz Nasıl Yapılır?

Saç modelleri arasında resmi ve iddialı modellerden olan topuzlar, yıllardır çeşitli stillerle kullanılıyor. Son dönemde değişik boyutlarda üretilen topuz süngerleri pratik biçimde topuz yapmaya yardımcı oluyor. Yuvarlak ya da yarım ay şeklinde kullanılan topuz süngerleriyle değişik saç modelleri yapabilirsiniz. Bunun için topuz süngeriyle topuz nasıl yapılır öğrenmeniz gerekmektedir.

Topuz süngeri kullanımı oldukça basittir. Saçlarınızı toplayın süngeri topladığınız yere yerleştirin. Daha sonra saçlarınızı süngerin çevresine yayarak süngeri saçlarınızla kaplayın. Siyah, kahverengi ve sarı renklerde olan süngerler küçük ya da büyük boyutlarla temin edilebiliyor. Özel günlerde tercih edeceğiniz süngerleri büyük boyutlulardan yana seçebilirsiniz. Küçük olanları ise yarım toplama modelleri ve ikili saç topuzlarında tercih edebilirsiniz.

Günlük saç stillerinde tercih edeceğiniz topuz modelleri için küçük olan süngerleri tercih edebilirsiniz. Büyük modeller kalın saçları olan kişiler için de tercih edilebilir.Topuz Şekilleri

Son yıllarda moda olan balerin topuzu için en iyi yöntem topuz süngerinin kullanılmasıdır. Topuz süngeri kullanarak saçlarınızı tepeden doğru biçimde toplayabilirsiniz. Bu modeli saçlarınızın alt kısmını açıkta bırakarak ve süngeri ortadan bağlayarak kurdele şekline de getirebilirsiniz. Topuz modelleri ile tercih edeceğiniz modelleri örgülerle dde tamamlayabilirsiniz. Topuz süngerlerini taktıktan sonra, kalan saç tutamlarınızı örerek saçınıza farklı bir model verebilirsiniz.

Salarınızın iyi taranmış olması ve temiz olması son derece önemlidir. Bu yüzden düzenli olarak kullanılan toplu süngerlerinizi de temizleyerek pürüzlerini giderebilirsiniz. Saç uçlarınıza parlak görünüm için serum ya da bakım yağları sürebilirsiniz.

Küçük Topuz Modelleri

Küçük süngerler genelde saçların üst kısmında kullanılır ve genç kızların tercih ettiği modeller arasındadır. Profesyoneller de topuz süngeri kullanılarak topuz yapar ve özellikle özel gecelerde bu modelleri tercih ederler. Bu ürünün kullanıldığı modeller genelde kolay açılır ve çözülmesi kolay olduğundan pratik bir kullanım alanı vardır. Küçük kızlar için de bu süngerleri kullanarak saç modelleri yapılması mümkün olmaktadır. Sünger kullanarak yapılan topuzlarla günlük hayatınız için de uygun modeller yaratabilirsiniz. Özellikle yarım saç toplamayı sevenler için kullanılan tepeden topuz modeli çok şık görünmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.