Vipbakim

Turpla Saç Uzatma Tarifi

Turpla Saç Uzatma Tarifi

Turpla saç uzatma : Kadınların fazlaca vakit harcadığı ve uğraştığı problemlerden biri de saç bakımıdır. Saçların hızlı uzaması için doğal yöntemlerden ve Turpla saç uzatma maskesinden faydalanabilirsiniz.

 

Birçok faktöre bağlı olarak bazen saçlarda istem dışı ya da isteyerek şekil değişimleri yapılmakta ve sonunda pişman olunabilmektedir. Saçlara şekil verebilmek için tercih edilen aletler, saç boyaları saçlara ciddi anlamda saçları yıpratabilmektedir. Bu gibi durumlar karşısında istemeden de olsa saçlar kestirilebilmektedir.

 

Aşağıdaki doğal öneriler ve Tuırp maskesi ile saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

 

Bakımlı Saçlara Kavuşmak İçin Yapılması Gerekenler

  • Bol miktarda taze sebze ve meyve tüketilmelidir
  • Su tüketimi ihmal edilmemelidir
  • Şayet gerek duyuluyorsa vitamin desteği alınmalı
  • Dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığı edinilmelidir.

 

Bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilmek için öncelikli olarak sağlıklı beslenmek şarttır.

 

Saçların Uzaması için Turplu Saç Maskesi

  • 1 adet orta boy siyah turp
  • 3 su bardağı çeşme suyu
  • 1 tane yumurta sarısı

Hazırlanışı: uygun bir tencereye 3 su bardağı su ilave edilir ve turp kabuğu soyulmadan suyun içine rendelenir. Turp ile birlikte su 30 dakika kadar kaynatılır. Su kaynama noktasına ulaştığı zaman ocağın altı kısılmalıdır. 30 dakika kadar kaynatılan su soğuması için bekletilir.

 

Turp Kürü soğuduktan sonra süzülerek posası çıkarılır. Posası çıkarılan turp suyuna yumurta sarısı ilave edilerek çırpılır. Elde edilen turp kürü saç köklerinden başlanarak, saç uçlarına doğru masaj yapılarak sürülür. Saç strech folyo ile ya da bone yardımı ile sarılarak 4 saat kadar bekletilir. Bekleme süresinden sonra saçlar ılık su yardımı ile iyice şampuanlanarak temizlenir. Saç kürden arındırıldıktan sonra saç uçlarına bakım ve onarıcı krem uygulanabilir…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.