Vipbakim

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir kadın için en önemli şeylerden birisi ne diye soracak olursanız, şüphesiz ki bakım diyecektir. Aslına bakarsanız bakım yapmak sadece kadınlara özgü bir eylem değildir. Son zamanlarda baktığımız zaman en az kadınlar kadar, erkeklerinde bakım yaptığını, hatta sadece kendi kendilerine değil kuaförlerde bakım yaptırdıklarını görebiliyoruz. Bu da sadece kadınların bakıma ihtiyacı olmadığının en büyük kanıtlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Gerek cilt bakımı, gerek saç bakımı, gerek ise de el ve ayak bakımı olsun tüm bu bakımların belli bir rutinde ilerlemesi gerekmektedir. Ama bir bakım türü vardır ki; diğerlerinden bir nebze olsun daha fazla önem veriyoruz ve bu elbette saç bakımı olarak karşımıza çıkıyor. Uzun ve kısa saç bakımı farklılık gösterebiliyor. Uzun saç bakımı nasıl yapılır, bugün buna değineceğiz.

Uzun Saç İçin Bakım Önerileri

Kısa saçların çok daha avantajlı olduğunu anlayabiliyoruz. Özellikle de bakım konusunda, kısa saçların avantajından bahsetmek en mantıklı seçenek olacaktır. Ama uzun saçlar, bakıma çok daha fazla ihtiyaç duymaktadırlar. Gerek dışarıdan takviye ürünler olsun gerek ise de doğal bakım olsun oldukça önemli ve aynı zamanda dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Uzun saçlarda, saç derisine yaklaşma ihtimali daha zor olduğu için şampuan kullanırken mümkün olduğunca derinize masaj yaparak uygulayın. Bu sayede kan dolaşımınız hızlanacaktır ve saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.
  • Saç kurutma makinesi, hiç tercih edilmeyen kurutma türü arasına girmektedir. En doğal yöntemlerden birisi olan, havlu ile kurutma işlemi çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır ama aceleniz var ise; kurutmaya ve yanmaya dayanıklı spreylerden saçlarınıza uyguladıktan sonra 30 cm mesafeden saçlarınızı kurutabilirsiniz.
  • Uzun saçlarda en önemli bakım fikirlerinden bir tanesi E vitamini olmaktadır. Gerek fındık gerek ise de fıstık gibi besinlerle takviye yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra E vitamini içeren kapsülleri de kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınıza şekil verirken çok fazla yıpratıyor olduğunuzun farkında varmazsınız. Çok düz saçları kıvırcık, kıvırcık saçları ise düzleştirmek saçınızın yapısını bozabilir.
  • Evet uzun saçlar oldukça güzel gözüküyor ama saçlarınızı her 3 ayda bir kestirmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Bu sayede hem daha sağlıklı uzayacak hem de kırıkların giderilmesi ve onarılması kolaylaşacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.