Uzun Saçlar İçin En Doğru Bakım Önerileri

Saçınızı güçlendirmek için ya da zararı en aza indirmek için, parlak ve canlı görünmesini sağlamak için önemli bir bakım gerekiyor. Uzun saç bakımı nasıl olacak? Yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

  1. Uzun saç bakımı için yağlar kullanılmalı. Badem yağı, ergen yağı, fıstık yağı en yararlı gelenlerin başında E vitamini içeren yağlar Bu yağlar saçları güçlendirip çok iyi onarmaktadır.
  2. Duştan sonra havluyla saçları kuruturken saçı bir o yana bir bu yana çekmek zararlı bir davranıştır. Sadece nemini almanız yeterli. Diğer türlü saçlara zarar vermiş olursunuz.
  3. Saçınıza sık masaj yapın. Çünkü sinirler yatışır. Kendinizi daha iyi hissederiz Aynı zamanda saçların uzamasını da sağlamaktadır.
  4. Saçlar her gün ıslatılmamalı. Daha iyi daha temiz görünmesi için sık yıkanan saçlar aslında o kadar iyi bir şey değildir. Deri altındaki yağı kurutabilir. Çünkü saç dengesi için zararlı olmaktadır. Buna özen göstermeliyiz.
  5. Saçınıza şekil vermek istediğinizde saçalarınızı sürekli ısıya maruz tutuyorsunuz . Maşa , düzleştirici gibi saçları yıpratan aletler saçlara çok zarar vermektedir. Onları kullanırken dikkat etmelisiniz. Kullansanız bile ısısını çok yükseltmemek şartıyla kullanabilirsiniz.
  6. Uzun saç bakımı olaraktan diğer bir faktör Saçlarınız hangi tipte ise ona göre şampuan yâda krem kullanmaya çalışın. Saçlarınız kuru ise onu nemlendirecek şampuan ya da krem kullanmakta fayda vardır.
  7. Uzun saç bakımı olarak arada maskeler yapılmalı. Saçın daha iyi görünüp güçlenmesi için. Kozmetik dükkanlarda da maskeler bulunmakta kendiniz de maske yapabilirsiniz. Doğal ve bitkisel  olarak daha sağlıklı olur. Evde kendi imkânlarınızla haftada bir yâda
   2 kere uyguladığınızda farkı hissedeceksiniz.  Bu maskeler bitkisel olduğu için saçınıza hı bir yan etkide bulunmaz.
  8. Saçlarımız ile ilgili olayları hep dış gibi algılasakta aslında içimizdeki organların işleyişleri ile ilgilidir. Sağlıklı bir vücutta saçlar güçlü ve güzel görünür. Bunun için bedenimizi korumalı sağlıklı olmak için iyi beslenmeli spor yapılmalı. Böylece daha iyi bir vücut daha sağlıklı saçlar oluşur.
  9. Hindistan cevizi yağı da saç bakımı için kanıtlanmış bir yağ çeşididir. Bu yağı uzun süre kullandığınızda farkı fark edeceksiniz. Saçlarınıza her gün düzenli sürdüğünüzde güçlenen saçlar ortaya çıkacaktır. Bir sürü pahalı kozmetik ürünlerden daha iyidir.
  10. Birde şampuan miktarı çok önemlidir. Çok fazla tüketildiğinde saç dökülmelerine neden olmaktadır. Bunun için şampuanın çok değil az kullanmak yararlıdır. Çok miktar dökünce daha iyi temizlenmez. Aksine daha zararlı olur ve para israfı olur aynı zamanda. Çok şampuan tüketmek aynı zamanda saç derisini de ciddi anlamda yıpratır.
  11. Saçlar kuru iken kesinlikle taranmamalı, çünkü saçlar çok kötü yıpranıp kırılabilmektedir. İlla taranacak ise bir krem ya da yağ eşliğinde olmadı su eşliğinde taranıp indirilmesi gerekmektedir.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top