Uzun ve Gür Saçlar İçin Etkili Öneriler

Her kadının olmazsa olmazı olan uzun, bakımlı ve sağlıklı saçlar sizin için de önemli bir detaysa bu yazımızda uzun ve gür saçlar için gereken her şeyi bulacaksınız. Öncelikle kirli hava, saçınıza uyguladığınız işlemler, sağlıksız beslenme ve az su tüketimi gibi pek çok şey saç sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Saçlarınızın sağlıklı uzayabilmeleri için her şeyden önce sağlıklı bir saç derisine sahip olmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir saç derisi için ise yeterince su tüketmeye, sağlıklı beslenmeye ve saç bakımınıza çok özen göstermelisiniz.

Saçlarınız yavaş uzuyor ve istediğiniz kadar canlı görünmüyorlarsa bunu her şeyden önce beslenme şeklinize bağlayabilirsiniz. Daha sonrasında ilse saçlarınızı olumsuz etkileyen en önemli etmenlerden biri ise saçlarınıza uyguladığınız boya, perma ya da düzleştirici gibi işlemler. Bu işlemlerin her biri saçınızın nem dengesini bozar ve saçlarınızın nemi azaldığında saç telleriniz esnekliğini kaybederek kırılmaya hatta dökülmeye başlar. Güçlü ve sağlıklı saçlar için her şeyden önce saçlarınıza mümkün olduğunca az işlem uygulamalısınız. Saçlarınızı yüksek sıcaklığa ya da kimyasal ürünlere maruz bırakmamalısınız.

Hızlı uzayan bakımlı, gür, sağlıklı saçlar için gün içerisinde yeteri miktarda su tüketmeli, beslenmenize ve uyku düzeninize çok dikkat etmeli ve son olarak da saçınıza mümkün olduğunca az işlem uygulamalısınız. Az işlem gören saçlar her zaman için saçlarınıza güzel görünsünler diye çeşitli işlemler uyguladığınız saçlardan çok daha güzel görünecektir. Çünkü hiçbir işlem size sağlıklı ve doğal saçların görüntüsü kadar güzel bir görüntü sağlayamayacaktır.

Saçlarınızı düzleştirmek ya da maşa ile dalgalandırmak yerine onları gece uyumadan önce örebilir ve ertesi güne çok daha doğal dalgalara sahip saçlarla uyanabilirsiniz. Ya da saçlarınızı düzleştirmek yerine onları doğal dalgaları ile serbest bırakabilirsiniz. Uzun ve gür saçlar istiyorsanız tüm bu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Saçlarınızın Hızlı uzamaları İçin

Siz de pek çok kadın gibi uzun ve gür saçlar seviyor ve böyle saçlarınızın olmasını istiyorsanız evinizde çok hazırlaması son derece kolay saç bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. 1 cay bardağı sinameki çayının içerisine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, bir tatlı kaşığı süzme bal ve son olarak da ampuller halinde satılan vitaminlerden bir tüp ekleyip bu karışımı saç diplerinize hafif masaj yaparak uygulayın. Maskenizi saçlarınıza uyguladıktan sonra yarım saat bekleyin ve duşta ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez yaparak saçlarınızdaki olağanüstü değişimi gözlemleyebilirsiniz.

Cansız ve geç uzayan saçlarınızı bunun gibi daha pek çok doğal maske ile çok daha sağlıklı, ışıltılı ve hızlı uzayan saçlara değişebilirsiniz. Kadınlar için son derece önemli bir konu olan saçlar sizin için de aynı şekilde önemli ise bu yazıdaki detaylara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top