Vipbakim

Yağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Yağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Sürekli yağlanarak sivilce ve siyah nokta üreten ciltler düzenli olarak bakım ve onarım ister. Uygulanan bakımlarla cildin yağ oranı dengelenir ve sağlıklı bir deriye sahip olursunuz. Ayrıca yağlı ciltler için uygulanan maskeler sadece yağ oranını dengelemek için değil, kırışıklık, akne ve siyah nokta gidermek için de kullanılır. Günümüzde kimyasal ürünlerin zararı herkes tarafından bilindiğinden dolayı insanlar doğal ürünlerin getirdiği şifaya daha çok meylediyor.

Yağlı cildiniz için değişik maskeler uygulayarak sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz. Siyah temizlemek için su ve karbonatın sihirli formülünü deneyebilirsiniz. Bir miktar su ve karbonatı karıştırarak macun kıvamına getirin. Hazırlamış olduğunuz bu formülü siyah noktaların bulunduğu bölgeye sürün ve on dakika bekletin.

Bu sürenin sonunda ılık suyla macunu sürdüğünüz yeri güzelce yıkayın. Bu karışımın burnunuzda yer alan siyah noktalara iyi geldiğini zamanla göreceksiniz. Vücudunuzun yağlı oluşundan şikayetçiyseniz kil maskesi size yardımcı olabilir.

Bunun için ihtiyaç duyacağınız malzemeler bir yemek kaşığı ılık su, iki yemek kaşığı maya, iki çay kaşığı toz şeker ve üç yemek kaşığı kaolindir. Toz şeker ve kaolin kilinin içine ılık suyun içine erittiğiniz mayayı katın ve iyice karıştırın. Bir süre oda sıcaklığından beklettikten sonra bu karışımı yüzünüze uygulayarak maske formuna sokun. Yarım saat bu şekilde durduktan sonra cildinizi temizleyin.

Yağlı cildiniz için yulaf maskesini deneyebilirsiniz. Bu maske için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler iki çorba kaşığı rendelenmiş limon kabuğu, bir yemek kaşığı su, iki çorba kaşığı yulaf unu, altı çorba kaşığı buğday kepeğidir. Bütün bu malzemeleri bir kaseye koyup lapa halini alana kadar iyice karıştırın.

İyice homojen olduğuna kanaat getirdiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün ve beş dakika bekleyin. Ardından bu maskeyi ılık suyla çıkartınız. Haftada iki kez bir ay boyunca bu maskeyi uygularsanız sağlıklı sonuçlar elde edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.