Vipbakim

Yaz Aylarında Tercih Edilen 5 Saç Modeli

Yaz Aylarında Tercih Edilen 5 Saç Modeli

Yaz sıcaklarıyla başa çıkmak için tercih edilen birçok ürün vardır. Ancak saçlar iççin bu durum söz konusu değildir. Çünkü sıcak tutmaya yarayan saçlar sadece cildin koruyucusu değil estetik açıdan da önemlidir. Bu yüzden yaz aylarında tercih edilen 5 saç modeli ile saç modelleriniz en iyi biçimde yaza hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Yaz sezonunda birçok kişi saçlarını toplarken bazı kişilerin saçlarını açık bırakması insanları şaşırtabilir. Bu durum terleme konusunda şanslı olanların saçlarına model verme konusunda da şanslı olmasıyla sonuçlanır. Farklı saç modelleri ve stilleri söz konusu olduğunda da yaza uygun saçlar seçebilirsiniz.

Lob Kesim

Lob kesim saç modelleri tercih edildiğinde hem ensenin havalanması söz konusu olur hem de oldukça etkileyici bir saç stili kullanılmış olur. Küt saçlardan çok daha kaliteli olan bu kesimler özellikle minyon yüzü olan kişlere çok yakışmaktadır.

Topuz

Uzun saçlılar için de elbet saç bakımı son derece önemlidir. Ama yaz sıcağında bu saçların şekillendirilmesi de son derece dikkat isteyen bir iş olacaktır. Bunun için öncelikle topuz modeli kullanılır. Bol topuz saçın en tepesine toplanarak sportif ve doğal bir görünüm olması sağlanır. Yaz için saç modelleri seçiminde genelde bu modelin yarım toplu olanı da kullanılır.

Pixie

Minyon yüzü olan kişilere çok yakışan pixie saç modelleri genelde ufak tefek kişilere yakışmaktadır. Bu yüzden genelde kısa saç kullanılıyorsa bu kişilerin yaz döneminde kısa kesilmiş saçlarını tercih etmeleri gerekecektir.

Örgüler

Farklı şekillerde yapılan saç örgülerinin kullanılmasıyla da yaz için uygun saç modelleri birçok farklı şekilde tercih edilebilir. Örgülerin birleştirilmesi ya da topuz şeklinde örülmesiyle yine ense havalanır ve yaz için şık bir saç modeli yaratılabilir.

Küt Kesim

Tuba Büyüküstün ile yeniden moda olan kısa küt saç modelleri ile saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel uzamasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte saç modelinin en iyi şekilde kullanılacağı uzun saçlarınız zayıflamışsa küt saçlar tercih edebilirsiniz. Küt saçlarınızı kısa kahküllerle hareketlendirebilirsiniz. Ancak yine yüzünüzün küçük olması bu modelin size yakışmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.