Vipbakim

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı hiçbir zaman için mevsim fark etmeden yerine getirilmesi gerekilen bakımlardan birisidir. Ama bir kadının saçları, oluşan mevsime göre; bakım türü olarak da ağırlık gösterebilmektedir. Yazın cildimizin her köşesi oldukça sıkıntılı bir şekilde seyir göstermektedir. Ne var ki hem saçımız, hem cildimiz hem de fiziksel olarak görüntümüz, yazın çok daha başka gelmektedir. Yazın saç bakımı nasıl yapılır, nasıl korunmalıyız buna değinelim.

Yazın Saç Bakımı

Temizlik Oldukça Önemli

İçerisinde sülfat bulunduran şampuanlar dışında; diğer şampuanları kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız, neredeyse saç derinize kadar arınacaktır ve bu sayede üzerine yapmış olduğunuz her bakım, derinlemesine etki gösterecek demektir. Saçlarınızı yazın dahi belirli süreler arasında kestirmeli ve aynı zamanda şampuan uyguladıktan sonra, saç kremi uygulamayı yazın alışkanlık haline getirmelisiniz. Aksi takdirde yıpranmaya davet çıkartabilir.

Doğal Saç Bakımı

Kendi maskelerinizi yapmak, saçlarınızın sağlığı adına çok daha etkili olacaktır. Ama eğer buna imkanınız yoksa ya da tamamen üşeniyorsanız; içerisinde badem yağı, hint yağı ya da hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz.

Güneş Işığından Uzak Durun

Güneş her ne kadar kemiklerimiz açısından faydalı olsa bile; yine de bir şekilde zarar verdiğini bilmekteyiz. Güneş, cildimize ne kadar zarar veriyorsa, aynı şekilde saçlarımıza da zarar vermektedir. Güneşe çıkmadan önce, saç koruyucu spreylerden veya fötr şapkalardan yararlanmalıyız.

Havuz ve Deniz Suyundan Kaçının

Havuzda ki klor ve denizde ki tuz oranı saçlarımıza oldukça zarar vermektedir. Bu bakımdan dolayı, saçlarımızı havuz ve denizden çıktıktan sonra su ile iyice durulamalıyız ve ardından uç taraflarına argan yağı uygulamalısınız. Ya da bir başka seçenek olarak bone takabilirsiniz.

Hangi Ürünleri Kullanıyorsunuz?

Saçlarınıza bakım yaparken hangi ürünleri kullanıyorsunuz, en önemli soru budur. Kimyasal ürünler kullanmak, saçlarınıza en büyük zararı verecektir ve bu bakımdan dolayı da saçlarımız içinden çıkılmaz hale dönecektir. Eğer sizlerde saçlarınızı, yazın dahi bakımlı tutmak istiyorsanız; mümkün olduğu kadar doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Eğer bunları da bulamıyorsanız; içeriği doğal olan ürünleri kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.