Vipbakim

Yazın saçlarınızın ışıltısını korumanız için 10 pratik öneri

Yazın saçlarınızın ışıltısını korumanız için 10 pratik öneri

Yaz sıcakları, güneşin etkisi, tuzlu ya da klorlu su saçlarınızı yıpratır, cansız ve mat görünmelerine neden olur. Bir kadın için güzelliğinin olmazsa olmazlarından “saçlarınızın” sağlığını ve “ışıltısını”koruyabilmeniz için işte “10 pratik öneri”.

sac-bakimi-evde


1)
Yaz mevsimiyle birlikte yükselen hava sıcaklığı, güneş, deniz ya da havuz suları saçlarınızın kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden en azından ayda bir kere saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmalısınız. Böylece saçlarınız nefes alabilecek ve daha sağlıklı uzayacaktır.

2) Dışarı çıktığınızda; özellikle güneşin yakıcı etkilerinin yoğun olduğu öğle saatlerinde; bir şapka kullanmanız ısının saçlarınızı kurutmasını önlemeye yardımcı olur.

3)
Yaz mevsimine özel koruyucu saç bakım kremleri kullanmanız sadece ısıya karşı değil; deniz veya havuz sularının zararlı etkilerine karşı da saçlarınızı korumanızı sağlar.

4) Yaz aylarında saçlarınız normalden daha fazla nem kaybedebileceğinden yaz döneminde; nem yönünden zengin bir şampuan kullanmayı tercih etmelisiniz.

5) Eğer koruyucu bir güneş ürününüz yoksa ve şapka takmadan evden çıktıysanız; bakkaldan bile alabileceğiniz bir içme suyuyla saçınızı nemlendirmeniz, çok basit ama önemli bir çözümdür.

6)
Çok sıcak ya da çok soğuk suyla duş almamaya çalışın. Yaz aylarında ideal olan ılık bir suyla duş almaktır. Bu cildinizi de rahatlatacaktır.

7) Unutmayın; suya sadece dıştan değil içten de ihtiyacınız var. Günlük su tüketiminizin doğru olduğuna emin olun, vücudunuzu susuz bırakmayın.

8)
 
Havuz veya denize girdikten sonra arındırıcı bir şampuan kullanmaya çalışın.
9)
Zaten sıcaklara maruz kalan saçlarınızı bir de kurutma makinesinin sıcağıyla karşı karşıya bırakmayın. Saçlarınızı mümkün olduğunca doğal halinde kurumaya bırakın.

10) Dışarı çıktığınızda saçlarınıza sürdüğünüz güneş koruyucu ürünlerden eve geldiğinizde saçlarınızı arındırmayı unutmayın.

sac-bakimi-nasil-olmali

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.