Zeytinyağının Saç Üzerindeki Etkileri

Yemeklerimizde, salatalarımızda kullandığımız zeytinyağının birçok farklı faydası da bulunmaktadır. Zeytinyağı ile bilindiği üzere çok sayıda cilt bakım maskesi hazırlanmaktadır. Bu cilt bakım maskeleri cilde büyük yararlar sağlamakta, cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Zeytinyağı cilde fayda sağlamasının yanında saça da büyük faydalar sağlar. Saç üzerinde olumlu etki yapan zeytinyağını sade olarak saçlarınıza sürebileceğiniz gibi maskelerle birlikte de kullanabilirsiniz. Zeytinyağının saç üzerindeki etkilerini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Zeytinyağı ile Daha Sağlıklı Saçlar

Zeytinyağı kullanımı çok daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Zeytinyağı saçlarında kepek olan kişilerin kullanması gereken bir üründür. Zeytinyağı saçtaki kepeği azaltan bir üründür aynı zamanda limon suyunu da yağ ile birlikte kullanabilirsiniz. İki ürün birlikte saçlarınıza çok iyi gelecek ve saçınızda yer alan kepekleri önemli ölçüde azaltacaktır.

Bu karışımı hazırladıktan sonra nemli olan saçlarınıza sürün, 20 dakika bekletin ve sonra normal duşunuzu alarak saçlarınız temizleyin. Bu işlemi haftada iki kez yapmanız yeterli olacaktır.Zeytinyağının saça parlaklık verdiği de bilinmektedir. Zeytinyağı sadece saçlara değil cilde de parlaklık vermekte, daha canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Zeytinyağı kullanımı ile çok daha canlı saçlara kavuşmanız mümkün olacaktır.

Zeytinyağının saç üzerindeki faydalarından birisi de içerdiği A ve E Vitaminleri ile antioksidanlar sayesinde saçları korumasıdır. Bu şekilde saçlarınız çok daha güçlü olacaktır. Zeytinyağı saçların şekillendirilmesinde de etkilidir. Saçlarınız çok yağlı ya da kuru ise şekillenmesi oldukça zor olacaktır. Zeytinyağı ile saçlarınızı daha kolay bir biçimde şekillendirebilmek için zeytinyağını saçlarınıza sürün ve yarım saat boyunca bekletin.

Daha sonrasında saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.Zeytinyağının saç üzerindeki etkilerinden birisi de saçları kolay bir biçimde uzatmasıdır. Saçları besleyen zeytinyağı uzamasına da yardımcı olur. Saç derisini de besleyen zeytinyağını düzenli kullanarak saçlarınızın kısa süre içinde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağının Saçta Kullanımı

Zeytinyağı ile saçlarınıza ihtiyacı olan enerjiyi verebilirsiniz. Zeytinyağının saç üzerinde birçok farklı kullanım şekli bulunmaktadır. Dileğinize göre maske de hazırlayabilir ve içine zeytinyağı katabilirsiniz. Zeytinyağı kullanımı için öncesinde saçlarınızı kaliteli bir tarak ile tarayın. Sonrasında eski bir havluyu saçlarınızın altına serin. Eski bir giysi giymeniz de yeterli olacaktır.

Bu işlemden sonra da mikrodalga fırını için uygun olan bir kabın içine bir miktar zeytinyağı koyun. Daha sonra 30 saniye boyunca zeytinyağını burada bekletin.Zeytinyağının kullanımı için ılık olması yeterli olacaktır. Daha sonrasında hazır hale getireceğiniz bu zeytinyağını saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru olacak biçimde yavaşça sürün. Bu işlem yerine tarağı zeytinyağının içine sürerek ve sonrasında aynı tarak ile saçlarınızı tarayarak da işlem yapabilirsiniz. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilir, şampuan ve saç kremi kullanımı yapabilirsiniz. . Zeytinyağının saç üzerindeki etkileri görüldüğü üzere çok fazla sayıya sahiptir.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top