Vipbakim

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır

Saçlarınızı evde boyamak sandığınız kadar zor bir işlem değil. Yapmanız gereken tek şey adım adım evde saç boyama kurallarına uymak.

İlk Adım: bildiğiniz gibi boyaların saçı yıpratıcı etkisi mevcut. Zaten yıpranmış olan saçlarınıza bir de boya uygulayarak saçlarınıza büyük bir kötülük yapmış olursunuz. Boyadıktan sonra saçlarınızın sağlıklı ve parlak görüne bilmesi için öncelikle işlem görmemiş saçınıza bakım yapmak en doğrusu olacaktır. Saçınıza bir hafta kadar bakım yaptıktan sonra boyamanızı öneriyoruz. Bakım yapmak için haftada birkaç kez tatlı badem yağı, susam yağı ve lavanta yağı uygulayın. Yağları 10-15 dakika kadar saçınızda beklettikten sonra banyonuzu yapabilirsiniz.

İkinci adım: adım adım evde saç boyama kurallarından en önemlisi olan ikinci adım ise size doğru rengi bulmak. Sizi en rahat hissettiren, teninizin ve ruhunuzun tonuna uygun renge karar vermek çok önemli. Karar verdiğiniz rengi uygulamadan önce ensenizden aldığınız bir tutam saça uygulayarak yakışıp yakışmadığını gözden geçirebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki özellikle koyu renk tonlardaki boyaları uyguladıktan sonra eski renginize dönmek hayli zor.

Üçüncü adım: uygulamak istediğiniz renge karar verip aldıktan sonra saç boyası kutusunun üzerinde yazan talimatları mutlaka okuyun. Saç boyası lekesi çıkmaz, bu yüzden saçınızı boyarken üzerinize eski veya kullanmadığınız kıyafetlerinizi giyin. Aynı şekilde ellerinize de bulaşmaması için eldiven kullanın. Saçınızın etrafında kalan cildinizi boya lekelerinden korumak için bu alanlara vazelin uygulayın. Saç boyanızı hazırlamak için bir kase ve fırça edindikten sonra işleme başlayabilirsiniz.

Dördüncü adım: boyanızı kutunun üzerinde yazan talimatlara göre hazırladıktan sonra saçınızı ikiye ayırın. Özellikle doğal saç renginizle kullanacağınız boya arasında çok renk farkı yoksa boyayı şampuan gibi uygulamak en iyi sonucu verecektir. Saçınızda kuru yer kalmadığından emin olana kadar boya sürme işlemine devam edin.

Beşinci adım: boyayı saçınıza eşit dağıttıktan ve kuru yer kalmadığından emin olduğunuzda sıra beklemeye geliyor. Saçınızı bir toka ile tutturarak 45 dakika bekleyin. Daha fazla ya da daha az bir süre beklememek için saatinizi kurmanız faydalı olacaktır. Hem siz de bu sırada zaman kaybetmemiş olur rutin işlerinize devam edebilirsiniz.

Altıncı adım: ve adım adım evde saç boyama kurallarının sonuna geldik; 45 dakika dolduktan sonra saçınızı bol su ile durulayın. Eski bir havlu ile kurulamanız daha iyi olacaktır çünkü ilk yıkamadan sonra saçınızın boyası havlunuzu kirletecek.Boyama işleminizi tamamladıktan sonra saçınızın yıpranmış olduğunu hissediyorsanız uçlarından kestirebilirsiniz. Saçınızın yeni formuna sağlıklı devam etmesi için boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları ve saç kremlerini kullanabilir ayrıca yine boyalı saçlar için üretilen saç bakım ürünleri ile haftada birkaç kere bakım yapabilirsiniz.
Yeni saçınızı güle güle kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.