Vipbakim

Saç Rengi Yıpranma Olmadan Nasıl Değiştirilir?

Saç Rengi Yıpranma Olmadan Nasıl Değiştirilir?

Günümüzde farklı saç boyaları, boyama tekniklerinin çıkmasıyla insanlar saç renklerinde sürekli değişiklik yapmaktadır. Bakımlı, ışıltılı saçlara sahip olmak herkesin istediği bir durumdur. Bu nedenle saç kesimler, saç boyama teknikleri oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle çalışan bayanların saçlarını düzenli olarak boyaması gerekmektedir. Saç rengini değiştirme aşamasında saçlarda çeşitli yıpranmalar görülebilmektedir. Bu yıpranmaları en aza indirmek için çözüm önerileri de mevcuttur.

Boyanıza Zeytinyağı ve Saç Kremi Ekleyin                            

Saç boyatma işlemi kuaförlerde pahalı olabilmektedir. Bütçesini de düşünen insanlar saçlarını genele evde boyamaktadır. Saç boyama işleminde boya kabına 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 ceviz büyüklüğünde saç kremi konulması yıpranmaları önemli ölçüde azaltmaktadır. Saç boyasında bulunan kimyasal maddeler saça hayli zarar vermektedir. Zeytinyağı, bu anlamda saçın beslenmesini, güçlenmesini ve daha yumuşak hale gelmesini sağlarken, saç kremi de saçın ihtiyacı olan bakımı sunmaktadır. Boya kabında boya ile bu malzemeler karıştırıldıktan sonra saç boyama işlemi gerçekleştirilebilir.

Saç Boyasında Açıcı Kullanımı

Saç boyama işleminde eğer koyu bir saç renginden açık bir renge dönüş yapılacaksa açıcı kullanmak gerekmektedir. Fakat açıcılar saçı oldukça yıpratmaktadır. Bu yıpranmaları önlemek için mümkün olduğunca açıcıyı saç diplerine uygulamamak gerekir. Ayrıca açıcı kullanılan boyada da yine zeytinyağı ve saç kremi kullanımı zararlı etkileri azaltacaktır. Bunun yanı sıra boyama işleminden sonra saça yumurta maskesi uygulamak, saçların koparak dökülmesini engelleyecek ve saç köklerini güçlendirecektir. 1 yumurta, 1 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılarak saça uygulanır ve 30 dakika beklenir. Bu maske haftada 1 kez yapıldığında saçlar önemli ölçüde güçlenecektir.

Saçınızı Bir Anda Birkaç Ton Açmayın

Saç boyama konusunda yapılan hatalardan biri de koyu saç rengini bir anda birkaç ton açmaya çalışmaktır. Bir kez boyama işlemiyle saç rengi açılamayacağı gibi saça da oldukça zarar vermektedir Bu zararı azaltmak için her boyama işleminde saçın 1 ton açık rengini boyamak en sağlıklı çözüm olacaktır. Bu süreçte saçı yormamak en önemlisidir. Bu nedenle renk değişimini uzun vadede gerçekleştirmek gerekir.

Maya Maskesi İle Saçlarınızı Güçlendirin

Saç boyama işlemleri sonucunda saçlar güçsüz hale gelmektedir. Saçları daha güçlü hale getirmek ve mat görünüm yerine parlak bir görünüm elde etmek için maya maskesi uygulanabilir. Çeşitli marketlerde satılan 1 paket yaş maya bardağın dibine konan ılık su içinde eritilir. Bu karışımın kıvamı biraz yoğun olmalıdır. Karışım, duştan önce saça sürülür ve 15 dakika beklenir. Sonrasında saç güzelce durulanır. Maya maskesi ile saçlarınız daha ışıltılı görünecektir. Ayrıca bu maskenin saç tellerini kalınlaştırıcı ve saç köklerini güçlendirici etkisi de mevcuttur. Saç renginde değişimi sağlamak konusunda bu yöntemler ile yıpranmayı en aza indirebilmek mümkün hale gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.