Vipbakim

Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri

Beyaz Saçlara İyi Gelen Bakım Maskeleri

Beyaz saçlar kadınların büyük sorunlarından birisidir. Saç beyazlamasını engellemek çok zordur ama erken yaşta ortaya çıkan saç beyazları için önlem olarak bazı kullanımlar yapılabilir. Beyaz saçlara iyi gelen bakım maskeleri bu konuda sizler için iyi bir kullanım olacaktır. Evinizde bulunan doğal ürünler ile birlikte maskeler hazırlayabilir ve beyaz saç oluşumunu önleyebilirsiniz.

Erken saç beyazlamasının birçok farklı sebebi bulunmaktadır. En büyük sebep ise genetiktir. Anne ve babada genç yaşta beyazlık görülmüşse sizin saçlarınızda beyazlık görülebilir. Diğer sebeplerden birisi ise gizli şeker hastalığıdır. Gizli şeker ve kan düşüklüğü saçlarda beyazlık ortaya çıkarabilir. Stres gibi etkenler de saç beyazlamasına neden olmaktadır. Saçların çok sık olarak boyanması, saçların sürekli olarak kimyasal maddelere maruz kalması saçlarınızda erken beyazlama ortaya çıkaracaktır.

Limon Suyu ve Altın Çilek ile Saç Beyazlamasına Son

Saç beyazlamasını önlemek için çeşitli bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz ürünler arasında limon suyu ve altın çilek yer almaktadır. Altın çilek tozunu hazır bir biçimde birçok farklı yerde bulabilir ve satın alabilirsiniz. Sonrasında altın çilek tozu ile limon suyunu karıştırabilir ve saçlarınıza sürebilirsiniz. Sonrasında bu karışımı saçlarınıza sürün ve günlük olarak bu karışımı kullanın. Bu şekilde saçlarınızdaki beyazlar kısa süre içinde yok olacaktır. Karışımı masaj yapar biçimde saçlarınıza sürebilirsiniz.

Köri Yaprakları ile Bakım Maskesi Kullanımı

Körü yaprakları da saçlardaki beyazlara iyi gelecek bir üründür. Bunun için bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Küçük bir tencere içine bir yemek kaşığı Hindistan Cevizi yağını katın ve sonrasında bu karışımın içine körü yaprağı katarak kaynatın. Sonrasında kaynamış olan bu karışımın yağını süzerek soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı da saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru sürün ve 45 dakika boyunca saçlarınızı bu şekilde bekletin. Bu karışımı haftada iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde saçlarınızdaki beyazlar yok olacaktır

Soğan Ezmesi ile Saç Beyazlarını Tedavi Edin

Soğan ezmesi hazırlamak için soğanları alın ve ezin. Sonrasında bu ezmeyi saç diplerinizi sürün. Bu işlemi her gün yapmanız etkili olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde saçlarınız kısa süre içinde eski rengine dönücektir. Bu karışım çok faydalı olacak bir üründür. Sonrasında saçlarınızı güzel kokulu bir şampuan ile yıkamanız kötü kokuyu engelleyecektir.

Kına ile Saç Beyazlarına Çözüm

Kınayı kullanarak saç beyazlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu karışım için kına yaprağını ezin ve  içine 3 çay kaşığı altın çilek tozu alın. Sonrasında da bu karışıma bir miktar yoğurt ekleyin. Bu karışıma kuru kahve de ekleyin. Sonrasında bu karışımı tüm saçlarınıza sürün. Bu karışımı 2 haftada bir kere kullanmanız yeterli olacaktır. Bu karışım sonrasında saçlarınızı durulayabilirsiniz. Beyaz saçlara iyi gelen bakım maskeleri bu şekilde hazırlanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.