Vipbakim

Doğal Kürlerle Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Doğal Kürlerle Kısa Sürede Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saçlar, kadınların en çok önemsediği noktalardan bir tanesidir. Bazen sırf saçı kötü olduğu için, ya da böyle hissettiği için günü iyi geçmeyen insanlar vardır. Bir kadın için saç bu kadar önemli diyebiliriz. Kadınlar saçlarıyla oldukça fazla uğraşırlar. Kimi zaman saatlerce aynanın karşısından ayrılamıyoruz. Saç bakımı yapmak için veya saçları şekillendirmek için muhakkak belirli bir zaman harcamak durumunda kalıyoruz. Hele de saçlarımız istediğimiz gibi olmadığı zaman; işin içinden çıkılmaz bir hale bürünüyoruz. Mesela kimi zaman saçlarımız istediğimiz gürlükte olmuyor ve sönük kalıyorlar, işte bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Saçlarımızın daha gür olması için yapabileceğimiz şeyler mevcut, bakalım nelermiş.

kisa-surede-saclari-gurlestirmek

Kısa Sürede Saçlar Nasıl Gürleştirilir?

Saçlarımızı elbette kısa zaman içerisinde gürleştirme imkanımız mevcuttur. Ama bunlar sadece belirli kürler ile yapılan işlemlerde değildir. Günlük bakımımız da yaptığımız şeyler, aslında saçlarımızın kaderini belirleyen yöntemlerdir.

Saç şekillendirme yöntemlerine değinebiliriz bu noktada. Maalesef son zamanlarda saçlarımızı her gün kuaförden çıkmış gibi şekillendiriyoruz. Çok yanlış yapıyoruz çünkü o kadar çok ısıya maruz kalması saçlarımızın küsmesine neden oluyor. Mümkün olduğunca askeri seviyeye indirmek saçlarımız için faydalı olacaktır. Yaptığınız zamanlarda ise; en düşük seviyede yapmanızı öneririz.

Saçlar her zaman hassastır ama en hassas oldukları dönem ıslak oldukları dönemdir. Bu gibi zamanlarda saç kurutma makineleri yerine havlu kullanın ve saçlarınızı ıslakken taramayın. Kuruduktan sonra tararsanız; kırılmaları önleyebilirsiniz. Aynı zamanda kırıkları önlemek adına yapmanız gereken bir diğer yöntem de; saçların kırıklarını her 3 ayda bir aldırmak yani kestirmektir.

Saç gürleştirmek için çeşitli saç kremleri veya saç bakım malzemeleri kullanırız. Bu elbette çok doğal bir yöntem ama arada bir bu ürünleri değiştirmeliyiz. Nedeni ise; kullandığınız ürünler zamanlar saçınıza bağışıklık kazanacak ve etkisini başlarda gösterdiğinden en aza indirecektir.

sac-gurlestirme-formulleri

Saç Gürleştirmeye Yarayacak Doğal Kürler 

Karanfil Bakımı

Kurumuş karanfille yapılan bu bakım, oldukça etkili gürleştirme yöntemlerinden bir tanesi olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey bir tutam kurumuş karanfili su ile kaynatmanız. Daha sonra ise karanfili süzerek elde edilen karışımı saçınıza yedirerek sürmeniz, 1 saat bekledikten sonra iyice durulamalısınız. Bu kürü haftada bir uygulayarak istediğiniz parlaklıkta ve gürlükte saçlara kavuşabilirsiniz.

Sarımsak Bakımı

Sarımsak sadece besin olarak değik bir kür olarak da sunulabilir. Bildiğiniz üzere; kaşların da gürleşmesi için sarımsak kullanılmaktadır. 3 diş sarımsağı iyice dövmeniz, kürü elde etmeniz için yeterli olacaktır. Sarımsağın ezilmiş halini saç diplerinize yedirerek 1 saat bekleyin ve ardından iyice yıkayın. Hem kırıkları önlemek için hem de saçlarınızın gürleşmesi için oldukça ideal bir yöntemdir.

Isırgan Otu Bakımı

Isırgan otu saç gürleştirme bakımından en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Baktığımız zaman en çok kullanılan kürü de ısırgan otu ile birlikte sağlıyoruz. Suyu kaynattıktan sonra ısırgan otunu ekleyin ve 10 dakika kadar bekleyin, aynı çay gibi demlenmesini sağlayın ve ardından süzün. Daha sonra ise o su ile saçlarınızı yıkayın, 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz ve haftada iki kere bu kürü uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.