Dr. Ender Saraç’tan Saç Dökülmesine Karşı Kür Tarifi

Genetik nedenler, dış etkenler saçlarda geçici ya da kalıcı dökülmelere neden olabilir. Bunu engellemek için doğru uygulamalar yapılmalıdır.

E Vitamini Kapsül Tarifi

Ender Saraç saç dökülmesi için tarifi ile son dönemlerde gündeme gelmiştir. Aynı zamanda saç kuruluğuna da iyi geldiği bilinen tarifte  bir kaşık badem yağı, bir kaşık susam yağı, yarım kaşık Hint yağı, 2 ampul dexanpantol ve 2 ampul de E vitamini kullanılmaktadır.

Tarifin Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsi bir kap içinde karıştırılır ve bir saat bu şekilde bekletilip sonra da saçların tamamına sürülür. 30 dakika böyle bekletildikten sonra yıkanır.  Birkaç haftada bir kullanılabilir.  Dökülme sık görülüyorsa haftada iki kere de sürülebilir.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Başka Ne Yapılabilir?

Saç dökülmelerini engellemek için bazı önerilere dikkat ederek çözüm bulmak mümkündür:

  • Zeytinyağı veya hindistancevizi yağı ile saçlarınızı düzenli olarak masajla ovun ve yıkayın.
  • Alma yağı ve limon suyu karışımını saça masajla uygulayıp durulayın.
  • Marul yaprağını püre yapın ve ıspanak suyu ile karıştırıp haftalık maske olarak kullanın.
  • Biberiye yapraklarını 20 dakika kaynatın ve sonra suyunu her gün saçlara sürün. Yaklaşık üç gün boyunca buz dolabında beklettikten sonra krem gibi de kullanılabilir.
  • Yabani kadife çiçeği yapraklarının saç tellerinde kullanımı güçlendirici bitkisel öneridir. Saçların gençleşmesinde ve yumuşamasında da etkili olduğu bilinmektedir.
  • Saç dökülen bölgelerde yonca suyu kullanımı etkili bir çözümdür. Özellikle kök kısımlarında daha etkili bir su olduğu bilinmektedir.
  • Hindistancevizi sütü kullanarak saçlarınızın kökten uca onarılmasını sağlayabilirsiniz. Taze ya da konserve olarak temin edilen bu ürün masajla saç derisine yediirlmelidir. Yumuşak ve parlak saçlar elde etmek için bu ürün kullanılabilir.

Şekillendiricilerden Uzak Durun

Saç dökülmelerini önlemek için şekillendiricilerden ve sık boyama işlemlerinden uzak durmak gerekir.  Bu işlemler, saçların yıpranarak köklerinin zayıflamasına neden olur. Uzak durduğunuz anda iyileşme de başlayacaktır.  Ayrıca jöle benzeri maddeleri de uzun süre bekletmemek ve yıkamak gerekir.Kimyasal içeren maddeler saçlara genel olarak zarar verecektir. Ayrıca köklerin beslenmesi için saçları kendi yağıyla da beslemek gerekir.

 

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top