Vipbakim

Ev Yapımı Proteinli Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Ev Yapımı Proteinli Saç Maskesi Nasıl Yapılır

Saç tellerinin yaklaşık %88i keratin adı verilen bir proteinden oluşmaktadır. Genel olarak protein eksikliği yüzünden saç telleri kırılarak kopmalara neden olur. Birazdan yapacağımız ev yapımı saç maskesiyle saçlarınıza ekstradan protein katkısı yapacağız. Piyasada satılan saç maskelerinde alkol gibi maddeler olduğu için ev yapımı maskeler daha faydalıdır.

Koparak Kırılmalar İçin Doğal Protein Maskesi

Maske için saçlarımızı hazırlayalım, Saçlarınızı önce yıkamanız lazım. Saçınıza uygun şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi kullanmadan saçlarınıza maskeyi uygulayacağız. Sadece saçlarınızı şampuanlamanız yeterli.

Yumurtayı bir kase içerisine kıralım. Maske saçınızda uzun süre kalacağı için yumurta kokusu sizi rahatsız edecektir. Kimyasal olmayan herhangi bir esansı çırpılmış yumurta içine katmalısınız. Yoksa maskenin kokusu gerçekten dayanılmaz olabilir.

Bir yemek kaşığı kadar limonun suyunu karışıma ekleyin. Limon suyu saçlarınızdaki ölü deri ve kepeklerin temizlenmesini sağlayacaktır. Fazlası ise saç derinizde tahriş ve yanma hissini neden olur. Onun için söylediğim miktarın fazlasını kullanmayın. Düzenli bir şekilde saç derinize masaj yaparak tüm saçınıza maskeyi uygulayın.

Yaklaşık 15 ile 20 dakika arasında saçlarınızda bekletin. 20 dakikadan fazla bekletmek saçlarınızın kurumasına neden olacaktır. Onun yüzünden 20 dakikadan fazla saçınızda maskeyi tutmayın.Doğal protein maskesini soğuk veya ılık suyla saçlarınızdan temizleyin.

Nemli saçlarınıza birkaç damla esans katarak yumurta maskesinin kötü kokusundan kurtulabilirsiniz. Saçlarınıza kurulayın ve yeni saçlarınızın keyfine varın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.