Vipbakim

Evde Kolayca Hazırlanan Saç Bakım Maskeleri

Evde Kolayca Hazırlanan Saç Bakım Maskeleri

Saçlarınızın bakımını sağlamak için piyasa içinde yer alan pahalı ürünleri kullanmak yerine farklı bir yöntem uygulayabilirsiniz. Evinizde yer alan doğal ürünler ile birlikte saç bakım maskeleri hazırlayabilir, saçınızda kullanabilirsiniz. Bunun için evde bulunan ürünlerin hepsini kullanabilirsiniz. Tariflerin belirli oranları yazımızın içinde yer almaktadır. Evde kolayca hazırlanan saç bakım maskelerini tarifleri ile birlikte kolay bir biçimde uygulayabilirsiniz.

Yumurta ile Hazırlanan Saç Bakım Maskesi

Yumurta hem cilde hem de saçlara iyi gelen doğal bir üründür. Yumurta bulunması çok kolay bir ürün olduğu için bakım maskesi hazırlamak için çok tercih edilen bir madde haline gelmiştir. Yumurta kullanımı yaparak saçlarınızı besleyecek saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey gerekli malzemeleri hazırlamaktadır. Gerekli olan malzemeler arasında 1 yumurta, 1 su bardağı süt, 1 limon ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı yer almaktadır. Maskeyi hazırlamak için öncelikle yumurtanın sarısını ayırın ve bir kabın içine alın. Sonra diğer malzemelerin tamamını da aynı kabın içine atın ve karıştırmaya başlayın. Maskeyi hazırlamak için yumurta çırpıcı kullanabilirsiniz. Hazır hale gelen maskeyi sonrasında tüm saçınıza sürün ve 5 dakika boyunca kurumasını sağlayın. Sonrasında ılık ya da soğuk su ile saçlarınızı durulayabilir ve temizleyebilirsiniz. Durulama yerine daha temiz bir kullanım için kokulu şampuan da kullanabilirsiniz. Yumurta içinde saçları için gerekli olan protein, kalsiyum ve çeşitli vitaminler yer alır.

Yoğurt Maskesi Kullanımı ile Saçlarınıza Bakım Uygulayın

Yoğurt maskesi ile saçlarınızı çok daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Bunun için Yarım bardak yoğurt, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal kullanımı gereklidir. Sonrasında tüm malzemeleri derin bir kabın içine alın ve karıştırmaya başlayın. Hazırlanan karışımı saç dipleri ve uçlarına masaj yapar biçimde sürün. Karışımın tüm saçı bulması önemlidir. Bununla birlikte 15 dakika bekledikten sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Duş alabilir ve şampuan kullanımı da yapabilirsiniz. Bu karışımı haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Haftada bir kere uygulama gerekli etkiyi gösterecektir.

Avokado Kullanımı ile Hazırlanan Saç Bakım Maskesi

Avokado ile hazırlayacağınız saç bakım maskesinin içine Küçük olgunlaşmış avokado

1 çorba kaşığı zeytinyağı veya badem yağı ve yarım su bardağı süt koymak gereklidir. Öncelikle avokadoyu ezin ve içine diğer malzemeleri katın. Sonrasında da püre haline gelmiş olan avokado içine diğer malzemelerin tamamını katın. Hepsini karıştırın ve saçınızın tamamına açıkta yer kalmayacak biçimde sürün. Bu işlem sonrasında 15 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonraki aşamada saçlarınızı yıkabilirsiniz. Bu karışımı haftada bir kere uygulamanız yeterlidir. Evde kolayca hazırlanan saç bakım maskeleri bu malzemeler ile birlikte kolay bir biçimde hazırlanabilmektedir. Karışımı düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.