Hızlı Saç Uzatan Turp Suyu Maskesi Nasıl Yapılır?

Her kadın uzun saça sahip olmak ister. Ve bunun adına aklına gelebilecek her türlü yolu kullanmaktadırlar. Kimi zaman doğal yollarla kimi zaman yapay.

Peki, siz turp suyu maskesini denediniz mi? Denemeyenler için yazımızı okumaları tavsiye edilir.

Neden Turp Suyu Maskesi

Öncelikle neden turp suyu maskesi sorusuna cevap vermemiz de fayda vardır. Kadınlar her zaman uzun saç isterler ancak belli depresyon dönemlerinde her şey pahasına uzattıkları saçlarını kestirme yoluna girerler. Kestirdikten sonra da pişman olmayan kadın tanımıyorum. Her kadın neden kestirdim, keşke kestirmeseydim, ah şimdi nasıl uzatırım şeklinde yakınmalar yaşar. Sonrasında ise tonlarca para dökerek ya kaynak saç yaptırırlar ya da hiç para vermeden türlü türlü maskeler denerler. İşte bizde sizler için turp suyu maskesi ile hızlı saç uzatma tekniklerinden bahsedeceğiz. Turp suyu öncelikle doğal bir yöntem olduğu için saçlarınızı hem besleyecek hem de kırılmadan yıpranmadan uzamasına yardımcı olacaktır. Sizlerin bu süreçte yapması gereken tek şey önce sabırlı olmak sonrasında da maskeyi sürekli ve istikrarlı bir şekilde uygulamak olacaktır. İşte tam olarak o zaman eski uzun o güzel saçlarınıza kavuşacaksınızdır.

Malzemeleri

  • 2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta
  • 4 bardak su
  • 1 adet turp
  • Streç film

İşte o muhteşem maskeyi yapabilmek için tek ihtiyacınız bunlar. Eskisi kadar belki de daha uzun saçlara kavuşmanız artık hayal olmuyor. Sadece sabrediyor, sonrada istikrarlı bir şekilde saçlarınıza uyguluyorsunuz. Ve sonucu bekliyorsunuz. Yapmanız gereken her şey sadece bu kadar.

Yapılışı

Öncelikle kullanacağınız bir tane turpu güzelce rendeliyorsunuz. Ardından rendelediğiniz turpun içine 4 bardak suyu ekliyorsunuz ve yarım saat kadar kaynamasını bekliyorsunuz. Daha sonra ocaktan aldığınız turp suyunun posasını süzüyorsunuz. Bir saat kadar dinlenmeye bırakıyorsunuz. Soğuyan turp suyunun kullanacağınız kadarını bir kenara ayırınız. İçerisine zeytinyağını ve yumurtayı ekleyerek güzelce birbirine harmanlayınız. Oluşan bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak iyice yayın. Ardından hemen bir streç yardımı ile saçlarınızın tamamını kaplayınız. Bu işlem de bittikten sonra 2 saat bekleyiniz. Saç derinize iyice nüfuz ettikten sonra iyice durulayınız. Bu karışımı sadece haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Normalden daha hızlı bir şekilde saçlarınız uzayacaktır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top