Vipbakim

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Maske Tarifleri

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Maske Tarifleri

Saçınızın cansız, kuru ve sert olmasından memnun değilseniz ve sizde şampuan reklamlarında ki kadınların saçları gibi saçlara kavuşmak mı istiyorsunuz? Evde hazırlayacağınız birkaç kür ile saçlarınızın canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

• Yumurta maskesi; 

Yumurta, saç bakımında çok önemli bir faktördür içerisinde ki vitaminler sayesinde saçlarınızı güçlendirecek ve düzenli kullanımda canlılığını kazandıracaktır. Saç uzunluğunuza ve kalınlığına göre 1 ya da 2 yumurtayı kaseye kırıp karıştırın saçlarınızı ayırarak saç diplerinize gelecek şekilde uygulayın en az 1 saat bekletip yıkayın. Bu uygulamayı sadece saç köklerinize yapın.

• Zeytinyağı maskesi; 

çok kuru ve yıpranmış saçlar için ideal maskelerden biridir. Yağlı olduğu için saç yapısında ki yağı dengeler ve birkaç kullanım sonrasında etkisini gösterir. Doğal zeytinyağı ile saç köklerinizden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın ve ne kadar çok saçınızda bekletirseniz o kadar sağlıklı bir sonuç elde edersiniz. Haftada 1 kez kullanılması yeterli olacaktır.

• Badem yağı, Hindistan cevizi yağı ve jojoba yağı maskesi; 

bu üç yağı eşit miktarda bir kaseye koyarak karıştırın. Yine saç köklerinizden uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın ve kullanım sonrası ucu ahşap bir fırça yardımı ile saç diplerinden başlayarak saçlarınızı sürekli tarayın. Bu yağların içerisinde ki c vitamini ve b vitamini saçlarınızı güçlendirecek ve yağ dengesini sağlayacaktır. Yağların organik olmasına dikkat edin aksi halde sonuç almanız çok mümkün olmayacaktır.

• B vitamini maskesi;

bemiks ve bepantohl ampüllerini eczaneden temin ederek badem yağı gibi uçucu yağlar ile karıştırarak sadece saç diplerinize uygulayın. En fazla 4 saat bekletin ve yıkayın. B vitamini saçlarınızda ki kuruluğu alacak ve canlılık kazandıracaktır. İlk başlarda saçlarınızda kuruluk hissedebilirsiniz ama korkmayın sürekli kullanımda etkisini göreceksiniz. Kokusu pek hoş olmadığı için rahatsız olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.