Vipbakim

Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi ve Bal İle Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Kuru Saçlar İçin Hindistan Cevizi ve Bal İle Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Saçlarınızın yıpranmış ve kuru olmasından şikayetçi misiniz? Yıpranmış saçlarınızı tekrar canlandırmak için çareler mi arıyorsunuz? Hanımlar, eğer bu sorulara evet cevabı veriyorsanız bu yazı tam sizlere göre. Her süpermarkette satılan malzemelerle sizde evinizde saç bakımı yapabileceksiniz. Cansız saçlar için ev yapımı Hindistan cevizi maskesi. Hindistan cevizinin saçlara faydası say say bitmiyor. En önemli özelliği ise cansız ve donuk saçlara tekrar parlaklık kazandırması.

Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Evde Yapılabilen Hindistan Cevizli Saç Maskesi:

Her evde bulunabilecek sadece iki malzeme ile saçlarınıza ipeksi bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hindistan cevizi artık hemen hemen bütün marketlerde satılıyor. Hindistan cevizi yağı muhteşem bir saç nemlendiricidir. Eğer saçlarınızın kuruluğundan şikayetçiyseniz Hindistan cevizi yağı ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Bal ise antik çağlardan beridir saç bakımında kullanılmaktadır. Yıpranmış saçlar için bal bulunmaz bir nimettir. Sizlere kısaca maskemizin içindeki maddelerden bahsedeyim.

Hindistan Cevizi Yağı: Antioksidan ve minarallerle güçlü bir kaynaktır. Akne ve mantar gibi enfeksiyonları gideren antiseptik yağlar içerir. Saç köklerini besler. Kepeği önler. Saçlarınızı nemlendirir, yumuşatır ve güçlendirir. Aynı zamanda kıvırcık saçların düzleşmesine büyük oranda yardımcı olur. Kısacası Hindistan cevizi yağı saçlarınız için bulunmaz bir nimettir.

Bal: Vitamin ve minerallerce çok zengindir. Doğal bir antibiyotiktir. Bakteri öldürme özelliği bulunur. Doğal saç nemlendiricisidir. Saçlarınızı korur. Kuru saçları yumuşatır. Saç büyümesini hızlandırır.

İçindekiler:
1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı,
1 tatlı kaşığı bal.

Hazırlanışı:
Bir kase içerisinde bal ve Hindistan cevizi yağını iyice karıştırın. işte bu kadar ev yapımı Hindistan cevizli ballı saç maskemiz hazır.
İlk önce hazırladığımız maskeyi saç derisine iyice dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Daha sonra saç uçlarınıza doğru maskeyi saçınıza uygulayın. Daha sonra saçınızı temiz bir havluyla sarın. Maskeyi 15 ile 30 dakika arasında saçınızda bekletin. Temizlemek içinse meyveli bir şampuan kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı zaten iyi bir nemlendirici olduğu için ekstradan saç kremi kullanmanıza gerek yok. Maskenizi uyguladıktan sonra ortaya çıkacak sonuca gerçekten çok şaşıracaksınız. Kuru ve yıpranmış saçlarınız nemlenecek ve çok güzel bir ışıltıya kavuşacak

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.