Kuru Ve Kırılan Saçlara Özel Çok Etkili Saç Bakım Kürü

Saç erkeklerin ve kadınların hassas oldukları noktalarından biridir. Nasıl yüzünüz kuruduğu için krem sürüyorsanız saçlarınız da kuruyup, yıprandığında bakıma ihtiyacı vardır. Bakım yapılmayan saç duştan sonra tarandığında avuç avuç dökülür tabi bazen bu farklı faktörlerden kaynaklanabilir. Mesela vücudunuzdaki vitamin eksiklikleri, stres sıkıntı vs. saç dökülmeleri olabilir. Bu gibi durumlarda cilt doktoruna başvurmanız gerekir. Saçlarınız döküldüğü zaman erkekseniz olduğunuzdan yaşlı kadınsanız bakımsız görünürsünüz.

Kadınlar saçlarıyla çok fazla işlem yapmaktadırlar. Günlük kuaförlere gidenler, evde kendi aletleriyle saçlarını yapanlar hep saçların kırılmasına sebep olurlar. Saçlarınızın kırıkların önlemek için kuaförlerinizde bakım yaptırmanıza gerek yoktur. Çünkü bu bakımları sadece kuaföre gittiğinizde yaptırabilirsiniz ve genelde pahalı olurlar. Hâlbuki evde yapabileceğiniz bakımlarla hafta bir uygulayıp daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar istiyorsanız öncelikle saçlarınızı boyatırken keskin geçişlerden uzak durun. Yani saçlarınız siyahken birden sarıya boyatmayın. Bunu yapmak demek saçlarınızı müthiş bir deformasyona uğratmak demektir. Pek çok kuaför bu işlemi yapabilir ama birçoğunda saçlarınız yanar. Elinizi atmanızla kopması bir olur. Sarıya geçmek için aşamalı bir şekilde boyatın ve kendinizde bakım yapmayı sakın unutmayın.

Kiminizin saçları çabuk uzarken kiminizinki yavaş uzar. Hızlı uzansın istiyorsanız bunun için de saç bakımları mevcuttur. Ayrıca şunu unutmayın kesilen saç çabuk uzar. Kesmekten kastım uçlarındaki kırıkları aldırırsanız saçlarınız daha çabuk uzar. Her bir saç teliniz canlıdır. Uçlarındaki kırıklardan dolayı hava alamazsa kendini yenileyemez ve belli bir süre sonra kopar düşer. Her hafta muhakkak saç yapınıza uygun bakımlar yaparak saçlarınızı daha sağlıklı bir görünüme kavuşturursunuz. Size saç bakımlarından biri olan kuru ve kırılan saçlara özel bakımdan bahsedeceğim.

Malzemeler :

  • 1 çorba kaşığı bal
  • Yarım fincan tam yağlı süt ( tercihen doğal)

Hazırlanışı:

1 çorba kaşığı bal ve yarım fincan tam yağlı sütü bir kaba koyup iyice karıştırın. Sonra elde ettiğiniz bu karışıma parmaklarınızı batırın ve saç diplerinize masaj yapa gibi uygulayın daha sonra karışım bitene kadar saçınızın her yerine iyice yedirin. Saçlarınızda kuru bir yer kalmamasına özen gösterin. Daha sonra 15 dakika kadar bekletip saçlarınızı ılık su ile durulayıp ardından da şampuan yardımı ile iyice maskeden arındırın. Haftada 1 kez bu işlemi yaptığınız da birkaç hafta sonra kuru ve yıpranmış saçlarınız kendini toparlayacaktır.

Zamanla parlayacak ve sağlıklı bir görünüm kazanacaktır. Bu karışım eğer saçınız uzunsa az gelebilir. Saçlarınızın uzunluğuna göre karışımın miktarını artırıp bolca uygulayabilirsiniz. Kuru saçlar daha hassastır. Uyurken saçlarınızı topladığınızda bile kırılır. Yani saçınız ister işlem görmüş olsun ister göremesin yaz aylarında sürekli toplu kalması sebebi ile kuru saçlar çabuk kırılır. Hatta lastik tokayı saçlarınızdan çıkarırken kırılmış uzunlu kısa pek çok saç beraberinde gelecektir. Buna karşın bu karışımla önleminizi alınız.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top