Vipbakim

Saç Bakım Maskeleri ile Kolay Bakım

Saç Bakım Maskeleri ile Kolay Bakım

Saç bakım maskelerini belirli aralıklarla kullandığınız takdirde saçlarınız çok daha dolgun bir hale gelecek, rengi çok daha canlı olacaktır. Saç bakım maskelerinin hepsi doğal malzemelerle evde kolay bir biçimde yapılabilir. Bunun için belirli ürünlere ihtiyaç vardır. Saçlarınızın dökülmesi de bu bakım kürleri sayesinde ortadan kalkacaktır.

Daha bakımlı görünen, yoğun ve kırıklar olmayan bir saça sahip olmak istiyorsanız bunun için doğal malmezeler ile evde bakım kürü hazırlayabilirsiniz. Bakım kürlerinin etkili olması için düzenli olarak kullanılması gerekir. Düzenli biçimde kullanmadığınız bakım kürlerinin olumlu etkisini görmeniz mümkün değildir. Saç bakım maskeleri ile kolay bakım yapabilir, saçlarınızın bakımını uygun ücretlere yapabilirsiniz.

Yumurta Maskesi ile Saçlarınız Güzelleşsin

Yumurta protein yönü çok güçlü bir besindir. Yumurta hem cilde çok iyi gelmekte hem de saçları daha bakımlı bir hale gelmektedir. Yumurta maskesi için gerekli olan malzemeler arasında 1 adet yumurta, 1 adet limon, 1 su bardağı süt ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı yer alır. Bu malzemeler arasında yer alan yumurtanın sayısını saçınız uzun ise yükseltebilirsiniz. Yumurtanın akını ve beyazını ayırarak işe başlayabilirsiniz. Size yumurtanın sarısı gereklidir. Bunu temiz bir kaba alabilirsiniz. Sonrasında sütü ve zeytinyağını yumurtanın sarısına ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte limonu sıktıktan sonra suyunu da karışıma ekleyebilirsiniz. Bütün malzemelerin eklendiği karışımı el mikseri ya da çırpıcı ile iyice karıştırın. Sonrasında bu karışımı saç uçları ve diplerine masaj yaparak yedirmelisiniz. Bu karışım saçlarınızda 5 dk beklemelidir. 5 dk sonunda saçlarınızı ılık su ya da soğuk su ile birlikte durulayabilirsiniz. Sonrasında daha iyi bir temizlik için şampuan kullanımı yapabilirsiniz. Yumurta maskesini haftada bir kere yapmanız mümkün olacaktır.

Bu maske sonrasında bazı detaylara dikkat edilmelidir. Maskeyi iyice durulamanız önemlidir. Maske sonunda saçlarınızı temizlemek için sıcak su kullanmamanız da önemli bir detaydır.

Muz ile Saç Bakım Maskesi Hazırlayın

Muz oldukça faydalı bir meyvedir ve içinde potasyum, vitamin antioksidan yer almaktadır. Muz ile saçlarınızda kullanabileceğiniz bakım kürleri hazırlayabilirsiniz. Muz ile hazırlanacak bakım maskesi için gerekli malzemeler içinde 2 tane muz, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı gereklidir. Saç bakım maskeleri ile kolay bakım yapmak için bu malzemelerin temin edilmesi gerekir.

Bakım kürünü hazırlamak için iki adet muzu iyice ezerek püre haline getirin. Muzun tamamen ezilmiş olması önemlidir. Sonrasında diğer malzemeleri bu ezilmiş pürenin içine koyun ve karıştırın. Bu karışımı hazırladıktan sonra tüm saçınızı sürün ve 5 dk boyunca bekletin. Sonrasında saçınızı ılık su ile durulamanız gerekmektedir. Muz yağlı ve sakıncalı bir ürün olmadığı için saçınızı şampuan ile durulamanıza gerek yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.