Vipbakim

Saç Derisi Bakım Maskeleri

Saç Derisi Bakım Maskeleri

Saç derisi rahatsızlığı yaşayan birçok insan için şifa niteliğinde olan saç derisi bakım maskeleri etkili olduğu kadar uygulanması ile de oldukça basittir. Bilindiği üzere saç derisinde oluşan sorunlar, tozlanma, aşırı şampuan kullanımı, kepek ve saç şekillendirici ürünleri aşırı kullanmakla ortaya çıkabilmektedir. Saç derisine oldukça iyi gelen bu saç derisi bakım maskeleri doğal ve çabuk etki göstermesi nedeniyle sizler tarafından oldukça beğenileceğini düşünmekteyiz.

Saç Detoksu Maskesi

Saç detoksunun saç derisine peeling etkisi yapması, cildi toksinlerinden arındırması ve tıkanık gözenekleri açmasıyla oldukça önemli bir kürdür.

  • 1 tatlı kaşığı kaşığı kadar karbonat, yarım tatlı kaşığı toz tarçın ve 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağını temiz bir kapta karıştırın. Saçlarınızı tutamlara ayırdıktan hemen sonra saç klipsi yardımıyla tutturun ve her tutamın alt tarafına maskenizi sürün. Dairesel ve yumuşak hareketlerle baş derinize masaj yapın ve başınıza bone taktıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin. Saçlarınızı su ile duruladıktan sonra şampuan ve saç kremi kullanın. Son olarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
  • Saç detoksu maskesini 1 ay içerisinde 1 kez olmak üzere kullanmalısınız. Aksi takdirde, saç dipleri ve saçlarınızın kurumasına neden olabilirsiniz.

Saç Derisi Kaşıntısı Maskesi

  • 2 yemek kaşığı su, 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve limon suyunu birbiriyle karıştırın ve daha sonra saç derinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın. Uygulama sonrası 20 dakika kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı iyice durulayarak işleminizi sonlandırın.
  • Saç derisi kaşıntısı maskesini 2 haftada bir kere olmak üzere uygulayabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızdaki yanma hissi ve kaşıntı geçecektir.

Saçkıran Maskesi

Bilindiği hem kadınlarda ve özellikle erkeklerde daha yoğun bir şekilde görülen saçkıran oldukça önemli bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığın en büyük nedenlerinden biri stres olmaktadır. Bu nedenle, sürekli olarak bakım yapmanız yetmeyecektir. Stresten hemen kurtulmalı ve kendinizi rahatlatmanız gerekecektir. Evlerinizde rahatlıkla uygulayacağınız bu maskede sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Malzemeler

  • 200 gram zeytinyağı
  • 200 gram saf alkol
  • 2 adet acılı kırmızıbiber

Uygulama

  • Biberleri doğrayın ve cam kavanozun içerisine koyun. Üzerine alkol ve zeytinyağını ekleyerek ağzını sıkıca kapatın. Daha sonra kavanozu siyah bir poşete sarmalısınız. Mümkünse ışık olmayan bir ortamda muhafaza edin. Bu şekilde 10 gün kadar bekletin ve 10 gün sonrasında bu karışımı temiz bir kabın içerisine süzün. Hazırlanan bu karışımı pamuğa damlatarak saçkıran olan bölgenizi sürün. Böylece 30 dakika kadar bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın ve iyice durulayın.
  • Saçkıran maskesini haftada en az 1 ya da 2 defa uygulayabilirsiniz. Saçkıranın yanı sıra saç dökülmesine de oldukça iyi gelen bu karışım hem kısa sürelerde sonuç verecek hem de yan etkisiz bir şekilde sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.