Vipbakim

Saç Dökülmesi İçin Kemik İliği Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Dökülmesi İçin Kemik İliği Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımında yeni moda kemik iliği bakımıSaçlar, herkes özellikle bayanlar için çok önemli bir konu. Saçlarımızın rengi, şekli ve sağlığına çoğu zaman dikkat ederiz. Günümüzde saç dökülmesi yaygın bir şikayet halini aldı, ayrıca insanlar bakımlarını da çok önemser hale geldi. İnsanların bu sorunlarına yönelen bilim adamları, her geçen gün farklı şampuan, ilaç ve maskelerle kendine bakmaktan hoşlananinsanlara çözüm sunmaya çalışıyorlar.kemik-iligi-sac-bakimi

Daha önce birçok yazımız da cilt ve saç için dış bakımın ve içten desteklemenin ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Normalde kemik iliğinin faydalı olduğunu sürekli duyarız fakat herkes kaynatıp çorbalarına katardı, saç bakımı için de bazı aromatik yararlı yağlarla birlikte saçlara uygulanıyor. Kemiğin içindeki kalsiyum, magnezyum ve fosfor; kemik iliğindekiyüksek oranda yağ ve protein sayesinde saçlara bakım yapıyor. Kırılıp yıpranan saçları özellikle boyalı ve röfleli saçları onarıyor, parlaklık ve canlılık sağlıyor.

kemik-iliginden-sac-bakimi

Bu işlem için öncelikle kemik kaynatılıp ilik içinden çıkarılıp, içerisine eklenen yağlarla donduruluyor. Uygulama sırasında da benmari usulü eritilip içerisine vitamin ekleniyor, önce saç diplerine sonra da uçlara uygulanıp yarım saat beklenip yıkanıyor. Saçlarınız yazın güneşte ve denize girenlerde ise tuzlu suda zarar görecek, şimdiden bunun için önlem almak istiyorsanız tam size göre etkili bir çözüm… Yalnız ücreti biraz el yakıyor, 250 TL bana dokunmaz ya da saçlarım için feda olsun diyorsanız o zaman sorun yok. Herkese güzel günler.

kemik-iligi-ile-sac-bakimi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.