Vipbakim

Saç Dökülmesini Önleyen, Saçları Çıkaran Etkili Maske Tarifleri

Saç Dökülmesini Önleyen, Saçları Çıkaran Etkili Maske Tarifleri

Saç Dökülmesi; Saç köklerinin zamanla zayıflayarak; saç dökülmelerine neden olabilir. Bazı durumlardan ise saç dökülmesi genetik faktörlere dayanabilir. Genetik faktör dışında diğer saç dökülmeleri için aşağıdaki saç maskeleri saç dökülmelerine engel olabilir.

Saç Dökülmelerine Bitkisel Maske

Karanfil kurusu
1 lt Su
Bir avuç dolusu karanfil , 1 litre su ile kaynatılır. Kaynayan suyun altı kısılarak ılıyıncaya kadar bekletilir. İçindeki karanfil süzüldükten sonra saçımıza dökülür. Yaklaşık 6 saat kadar bekletilir. Bu maske sonunda Karanfil bitkisinin saçlarımızı kalınlaştırıcı etkisini zamanla etkisini gösterecek saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir.

Saç Dökülmesini Önleyen Ve Saçları Çıkaran Maske

3 diş sarımsak
1/2 su bardağı zeytinyağı
3 diş sarımsak kabukları soyulduktan sonra havanda suyu çıkana kadar ezilir. Üzerine yarım bardak zeytinyağı eklenir. Hazırlanan karışım her banyo öncesi saç diplerine masaj yaparak saç derisinin her yerine sürülür. Saçlarınızın köklerini kuvvetlendiren karışımın  haftada 2-3 kez defa yapılması yeterlidir.

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yağ Karışımı

1 kapak lavanta yağı
1 kapak badem yağı
Lavanta ve badem yağları bir bir kapta karıştırıldıktan sonra, karışım saç diplerine  yaklaşık 3 saat kadar uygulanır. Lavantanın saç derisini beslediği, badem yağının saç derisini tazelediği bilinir.Haftada 1 kez uygulama sağlık sonuç verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.