Vipbakim

Saç Parlatıcı En iyi Maske Tarifleri

Saç Parlatıcı En iyi Maske Tarifleri

Saç bakımı, her bayanın özenle üzerinde durduğu bir konudur. Çünkü makyaj ve giyim kadar saçın görselliği de çok önemlidir. Kendini dış dünyaya oldukça bakımlı bir tarzda göstermek isteyen bayanlar, saç ve makyaj kadar saç bakımına önem vermelidir. Saçın kesim şekli ve parlaklığı, kişinin güzelliğini ön plana çıkaran unsurlar arasında yer alıyor.

sac-parlatmak-icin-dogal-yontemler

 

Saç bakımı yapabilmek için birçok yöntemler kullanılabilir. Bunlardan bir tanesi de saç maskeleri olmaktadır. Bu saç maskeleri sayesinde saçlar hem beslenir hem de saçlara parlaklık kazandırılır. Tamamen bitkisel ve doğal ürünlerin kullanılması ile hazırlanan bitkisel maskeler, saçların canlılığını da arttırır. Saçları parlatmak için siz de doğal karışımlardan faydalanabilirsiniz.

 Saç Parlatıcı En iyi Maske Tarifleri

  • 1 adet yumurta sarısı,
  • 1 tatlı kaşığı şeker,
  • 5 damla kadar zeytin yağı,
  • Yarım çay bardağı süt,

Bir adet yumurtanızı sarısından ayıracak şekilde kırın. Ardından yumurtanızın içine şeker ve zeytin yağınızı ekleyin ve güzelce karıştırın. Daha sonra saçlarınızı yeteri miktardaki süt ile güzelce ıslatın. Saçınızın uzunluğuna ve çokluğuna göre daha fazla süt ilave edebilirsiniz. Süt sade olacak şekilde saçınızda 10 dakika beklemelidir. Süre sonunda saçınızı güzelce durulayın. Daha sonra yumurta ve diğer malzemeler ile hazırladığınız karışımı saçlarınıza sürün. Sürme işlemi yaparken parmaklarınızla saç diplerinize masaj yapın. Bu karışımı da n dakika kadar bir süre saçınızda bekletin. Soğuk ya da ılık bir su ile saçlarınızı durulayın. Saçınızın nemini aldıktan sonra saç kurutma makinesi kullanmadan saçınızı bir havlu ile kurutun. Yedi gün içerisinde bir veya iki kez bu karışımı saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Saç parlatıcı bu maske sayesinde, eskisinden daha sağlıklı bir saça kavuşacaksınız. Birkaç denemenin ardından maskenin faydasını gözle görebileceksiniz.

saclari-parlatmak-icin-zeytinyagi

  • Koyu Renk Saçlara Maske:

                Saç parlatıcı maskeler, saç yapısına ve rengine göre de farklı tarifler hazırlanarak yapılmaktadır. Sürekli düzleştirici veya diğer şekillendirici makineler ile işlem gören saçlar çok daha çabuk yıpranır ve zamanla bakımsız bir görünüme sahip olur. Bu durumun önüne ancak haftalık veya düzenli aralıklar ile yapacağınız doğal bakımlar ile geçebilirsiniz. Espresso kahve veya diğer sert kahvenizi hazırlayın. Bu kahveyi, kuru olan saçınıza ılık haldeyken güzelce sürün. Kahveyi yarım saat kadar bir süre saçlarınız üzerinde bekletin. Siyah tonlarında veya koyu kahve tonlarında olan saçlar kahve ile parlayacak.

saclari-parlatmak-icin-limon

  • Açık Renk Saçlara Maske:

Açık renk saçları parlatmak için bir miktar sıcak su kaynatın ve papatyayı su içerisinde demleyin. Suyunuz demlenip ılık bir hale geldiği zaman papatya suyunu, kuru saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Yarım saate yakın bir süre bu karışımı saçınızda bekletin. Papatyanın ışıltılı etkisini görebilirsiniz.

saclari-parlatmak-icin-ne-yapmaliyiz

  • Limon İle Saç Parlatma Tarifi:

Bu tarifi için bir sprey şişesine sahip olmanız gerekir. Şişenin boyutu belli olmadığı için tarifte kullanacağınız limonu, şişenin dörtte biri dolacak şekilde kullanmanız gerekiyor. Dörtte bir oranında şişeyi limon suyu ile doldurun. Geriye kalan kısmı is su ile doldurun. Bu karışımı saç derinize değirmemeye çalışarak saçınıza uygulayın. Uygulama sonrasında yarım saat güneş altında bekleyin. Bu sayede limon etkisini çok daha iyi gösterecektir. Bu karışımı uygularken dikkat etmeniz gereken nokta, limonun kurutucu etkisini unutmamak olacak. Bu yüzden işlemden önce ve sonra saçınıza kullandığınız bakım kremini sürmeniz önerilmektedir. Bu sayede oldukça güçlü ve parlak saçlara sahip olabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Nilgün Silah dedi ki:

    Saçların ihtiyacı olan katkısız keratin bakımını yaptıktan sonra saç kaybettiği hacimi ve parlaklığı tekrar kazanıyor. Keratin iksir, keratin dip bakım yağı, keratin maske ve keratin kremi devamlı kullanıyorum saçlarım ipek gibi oluyor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.