Saç Tellerini Kalınlaştıracak Maske Tarifleri

Saç telleriniz inceliğinden şikayet ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Saçlar ince telli olduğunda çok sönük durur ve kolay bir biçimde şekil almaz. Saç tellerinin ince olması ise kader değildir. İsterseniz belirli ürünler kullanarak saç tellerinizi daha kalın bir hale getirebilirsiniz. Saç tellerini kalınlaştıracak maske tarifleri ile birlikte saçlarınızı daha sağlıklı hale sokabilirsiniz. Saçların ince olmasının birçok farklı sebebi vardır.

Yoğun stres altında yaşayan kişilerin saçları ince tellidir. Aynı şekilde alerjik reaksiyonlar, hava kirliliği, sağlıksız beslenme, genetik faktörler de saç tellerinin ince olmasının sebepleri arasında yer almaktadır. Hormonal olarak dengesiz olduğunuz dönemlerde de saçlarınız incelir ve aynı şekilde kötü bakım ürünleri de zamanla saçlarınızı daha ince haline getirecektir. Saç bakım maskelerini evinizde bulunan ürünler ile birlikte hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Saç bakım ürünleri için doğal ürünler kullanabilirsiniz.

Zeytin Yağı ile  Saç Bakım Ürünü Hazırlayın

Zeytin yağı kullanımı ile saçlarınızı çok daha doğal bir hale getirebilirsiniz. Zeytin yağı saçların daha parlak görünmesini sağlar ve saçları güçlendirir. Zeytin yağını alın ve parmak uçlarınızla saçlarınıza sürün. Masaj yapar biçimde saç diplerinden uçlara doğru olacak biçimde yağı sürün ve 50 dakika boyunca bekleyin. Sonrasında şampuan ile saçlarınızı güzel bir biçimde temizleyebilirsiniz. Bunun dışında bu işlemi gece yatmadan önce de yapabilirsiniz. Sabah kalktığınız zaman saçlarınızı yıkamanız daha etkili olacaktır. Zeytin yağının kullanım yöntemlerinden bir diğeri ise bal ile yapılan karışımdır. Bal ile zeytin yağını karıştırın ve sonrasında bu karışımı tüm saçınıza uygulayın. Bir süre bekledikten sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz.

Meyan Kökü ile Saç Tellerinizi Kalınlaştırın

Bu karışımı hazırlamak için meyan kökü ve süt gereklidir. Ölçü olarak 4 yemek kaşığı süt ve 2 yemek kaşığı meyan kökü tozu ile birlikte bir tutum safranı bir kabın içinde karıştırın. Sonrasında bu karışımı saçlarınıza sürün ve eşit bir biçimde dağıtın. Gece yatmadan sürün ve sabah kalktığınızda saçınızı ılık su ile durulayın. Bu işlemi haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Avokado ile Saç Maskesi Hazırlanışı

Avokado ile saç bakım maskesi hazırlamak için ezilmiş muz,avokado ve bir yemek kaşığı zeytin yağı ekleyin, bir kabın içinde karıştırın. Sonra bu karışımı saç diplerinize sürün ve 30 dakika boyunca bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ve ılık su ile temizleyebilirsiniz. Diğer bir tarif olarak ise yarım avokadoyu ezin ve içine bir miktar buğday unu yağı katın. Sonrasında hazırlanan bu karışımı saçlarınızın tamamına sürün ve bekleyin. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Saç tellerini kalınlaştıracak maske tarifleri bu şekillerde hazırlanabilir ve kullanılabilir.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top