Vipbakim

Saçları Güçlendiren Saç Bakım Maskeleri

Saçları Güçlendiren Saç Bakım Maskeleri

Zeytinyağıyla Besleyici Saç Maskesi

Zeytinyağı saçlar için besleyici özelliği en yüksek doğal çözümlerden birisi olarak uygulanabilir.

2 adet yumurta kırılarak bir kap içerisine koyulur ve üzerine 5 kaşık zeytinyağı eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra saç diplerine uç noktalardan olacak şekilde saç fırçasıyla dikkatlice uygulamanın yapılması sağlanır. İşlem sonrasında bol suyla durulama yapılır.

Bal Saç Maskesi

Bal, saç köklerine derinlemesine işleyerek evde güçlü bakım yapabilmeyi sağlar.

2 kaşık bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağıyla beraber iyice karıştırılır. Birbirlerine geçtikleri görüldükten sonra sıra uygulama aşamasına geçer. Ballı zeytinyağlı saç maskesi, saç fırçası yardımıyla diplere uygulanır. Görünümün korunması adına boneyle 20 dakika beklenir. İşlemden sonra durulanarak yıkanır.

Limon Suyu

Limonun saçlar için iyileştirici etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır. Güçlü bir kür olan limon kürü kolaylıkla uygulanabilir.

1 fincan taze sıkılmış limon suyu, saçlara masaj yapılacak şekilde iyice yedirerek sürülür. Saçın her noktasına masajlı uygulamanın ardından 10 dakika beklenerek bol suyla durulama yapılır.

Portakal Kürü

Hem güçlü hem de parlak saçlar için portakalın etkisi benzersiz seviyededir.

1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, 1 kaşık balla karıştırılır. Kap içerisinde yapılan karıştırma tamamlandıktan sonra fırçayla saçlara yedirilerek uygulamanın gerçekleştirilmesi sağlanır. Yapılan masaj sonrasında saçların daha güçlü olduğu hissedilecektir. 10 dakikalık bekleme süresinin ardından bol suyla durulama yapılarak saçlar temizlenir.

Evde güçlü bir bakım yapmak için tüm tercihlerden özel olarak yararlanabilme avantajı bulunur. Saçlara yapılan özel işlemlerin düzenli uygulanması, başarılı sonuçları gösterir. Daha sağlam yapıya sahip olan saçlar görünüm açısından da ekstra etkiyi elde eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.