Vipbakim

Saçların Doğal Rengi Nasıl Açılır

Saçların Doğal Rengi Nasıl Açılır

Bizim sağlığımız ne kadar iyi olursa saçlarımızın sağlığı da o derece iyi olur ve bu iyileşmeyi kendi gözlemlerimizle de görebiliriz. İyi beslenir demirden zengin yiyecekler tüketirsek saçlarımız içerden (vücudumuzdan) ihtiyacı olan besin maddelerini kullanarak beslenir.

Saçlarımızın sağlıklı olması hem iyi bir görüntüye kavuşmamızı yardımcı olur hem de güzelliğimizi yansıtır. Özellikle bayanlar için saçlar çok önemlidir. Ülkemizde bayanlar için kullanılan markalaşmış bir sözümüz bile (kadını gösteren saçıdır) bulunmaktadır.

Psikolojimize Ayak Uydurmaya Çalışan Saçlarımız

İnsan bazen sıkılır ve değişiklik yapmak ister ve bu değişiklik genelde saçlarla başlamasa bile saçlar da sonunda yapılmak istenen değişiklikten nasibini alır. Saçımızda yapacağımız değişiklikler arasında en başta gelen yöntem saçımızı kestirmek iken ikinci sırada saç rengimizi açtırma isteği yer alır. Saç rengimizi açtırmak için kuaförde kullanılan kimyasallarla yapılan saç açma işlemi saçın biyolojik yapısına zarar vermektedir.

Saçlarımızın tek bir teli bile biz kadınlar için ne kadar önemli ve değerlidir sanırım anlatmaya gerek yok. İşte bu yüzden kimyasalların saçımıza temas etmesini önleyecek basit yöntemlerle kuaföre gitmeden saçlarımızın doğal rengini nasıl açacağız görelim.

Saçlarımızın Doğal Rengini Açmak İçin Kullandığımız Yöntemler

  1. Papatya Çayı

Saçlarımızın doğal rengini açmak için kullandığımız yöntemlerin en başında hiç şüphesiz hemen hemen hepimizin bildiği ve uyguladığı bir yöntem olan papatya çayı gelmektedir.

Malzemeler

           Hazırlanışı ve Uygulanışı

  • Papatya çayını kaynattıktan sonra 10 dakika demlenmesi için bırakıp suyunu süzdüğümüz çayı saçlarımıza sürüyoruz.
  • Saçımıza bir tarak yardımıyla dağıttıktan sonra güneşe çıkıp güneşte kurumasını sağlayarak etkinliğini arttırırız.
  1. Limon Suyu

Saçlarımızın doğal rengini açmak için kullandığımız bir diğer yöntem yine hepimizin bildiği ve uygulamış olduğu yöntemlerden biri olan limon suyu ile saç rengini açma yöntemidir.

Malzemeler

  • Saçın yoğunluğuna göre 2 – 4 adet orta büyüklükte limon
  • Sıktığımız limonla eşdeğer ölçüde ılık su

           Hazırlanışı ve Uygulanışı

  • Saçımızın yoğunluğuna göre sayısını belirlediğimiz limonları sıkıp eşit orandaki su ile karıştırdıktan sonra saçımıza uyguluyoruz ve tarak yardımıyla dağılıp eşit oranda nüfuz etmesini sağlıyoruz.
  • Son olarak da güneşe çıkıp güneşte saçımızın kurumasını sağlayarak açılma hızını yaptığımız yöntemin etkinliğini arttırırız.

Evde saçların doğal yollarla rengi nasıl açılıra en çok bilinen iki yöntemin tarifini verip uygulamasını anlatmış olduk.

Peki sadece bu iki yöntemle mi doğal saç açma işlemi uygulanır?

Bu sorunun cevabı tabi ki de hayırdır. Çünkü doğada daha bir sürü bilinen ve daha keşfedilmeyi bekleyen bir sürü bitki bulunmaktadır. Bal, sirke, siyah çay ve daha birçok bilinmeyen bitki ile saç rengini doğal ve evde uygulayacak kadar kolay yöntemlerle açabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.