Vipbakim

Süt ile saç nasıl düzleştirilir? İşte saç düzleştirici süt maskesi

Süt ile saç nasıl düzleştirilir? İşte saç düzleştirici süt maskesi

Düz saçı olan kıvırcık saç, kıvırcık saçı olan da düz saçlara hayranlık duyar. Bu durumun çözümü için saçları şekillendirme alternatiflerini değerlendiren insanlar, doğal yöntemlerle saçları düzleştirmenin yollarını arar. Çünkü sürekli fön çektirmek saçların yıpranmasına neden olabilir. Bu yüzden süt maskesiyle saç düzleştirme gibi birçok yöntem uygulayabilirsiniz.

Saç düzleştirmek için süt maskesi için, aşağıdaki malzemelerle uygulama yapabilirsiniz.

  • Süt,
  • Bal,
  • Muz,
  • Sprey şişesi.

Tüm malzemeleri göz kararı olarak karıştırın ve sprey şişesine doldurun. Daha sonra saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza sürün. En az 20 dakika bekleterek, daha sonra saçınızı normal bir şekilde yıkayın.

Saçlar Nasıl Düzleştirilir?

Saçlarınızı düzleştirmek için öncelikle saçlarınıza hint yağı sürün ve bu şekilde bir gece yatın. Daha sonra saçlarınızı iyice yıkayın ve fön çektirin. Bu şekilde saçlarınızın hem daha az yıpranacak hem de daha uzun süre düz kalacaktır.

Ancak kıvırcık ve dalgaları saçları çok uzun süre ya da kalıcı bir şekilde düzleştirmek mümkün değildir. Çünkü diplerden çıkan saçlar dalgalı olacağı için kısa sürede saçlarınız eski hale gelecektir. Eskilerin altı aylık dediği saç düzleştirme ya da kıvırcıklaştırma yöntemlerinin de sonuçları kalıcı olmadığı için saçlarınıza doğal yağlar kullanarak destek vermeniz sorunların çözülmesini kolaylaştırmaktadır.

Geçici şekilde saçlarınızı düzleştirmek için fön yöntemi en iyi çözümdür. Evde yapılan saç ütülemesi gibi yöntemler de çok sık kullanılmakla birlikte saçların yanmasına neden olabilir.

Saç Düzleştirici Sprey

Saç düzleştirici spreyler de son zamanlarda çok sık tercih edilen saç düzleştirme yöntemleri arasındadır. Birçok saç markasının saç düzleştirici ürünlerinin kullanılmasıyla saçların düzleştirilmesi mümkün olmaktadır. Bu spreyler 3-4 gün saçların düz olmasına yardımcı olmaktadır.

Aloeveralı Jel Maskesi

Saç düzleştirmek için kullanılan aloevera jeller de oldukça sık tercih edilen ürünler arasındadır. Sıcak yağ ile karıştırılan jeli saçınıza sürerek saçınızı düzleştirmeniz hem parlak saçlar hem de düz saçlara sahip olmanızı sağlar. Her zaman saç düzleştirmek için kullanılan ürünler kadar sizin saçlarınızın cinsi de düzleşmesi için önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Asuman dedi ki:

    Sıcak yağ derken ne tür yağ bı

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.