Vipbakim

Uzun Saçları Güçlendiren Bakım Maskeleri

Uzun Saçları Güçlendiren Bakım Maskeleri

Uzun saçlar her kadının hayalidir. Uzun saçlara sahip olmak oldukça zor bir işlemdir. Uzun saçlara sahip olmak uzun yıllarınızı alabilir. Uzun saçlara sahip olunduktan sonra da bakımını doğru biçimde yapmak gereklidir. Uzun saçları güçlendiren bakım maskeleri hazırlamak için doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Doğal ürünlerle uygun fiyatlara bakım maskeleri hazırlayabilir saçlarınıza sürebilirsiniz.

Saçlar İçin Hardal Maskesi

Saçlarınızın sağlıklı bir biçimde uzaması için farklı maske olarak hardal maskesi kullanabilirsiniz. Harda maskesi hazırlamak için belirli malzemeleri temin etmeniz gereklidir. 1 yemek kaşığı hardal, 1 tatlı kaşığı dolusu su, 1 tane yumurta ve 3 çorba kaşığında zeytinyağı kullanarak saçlarınız için bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Maske için bu malzemelerin tamamını bir kabın içine koyun.

Sonrasında belirli bir kıvam elde edene kadar maskeyi karıştırın. Daha sonra bu karışımı alın ve saç diplerinize masaj yapar biçimde sürün. Maskeyi saç derinize de uygulayın. Sonra saçınıza poşet takın ve bu biçimde 30 dakika boyunca bekleyin. Daha sonrasında saçınızı yıkamanız gereklidir. Bu maskeyi saçlarınıza haftada bir kere uygulayın ve sonrasında bakım kremi kullanabilirsiniz. Hardal maskesi saçınızın daha kalın bir hale gelmesine ve parlamasına neden olacaktır.

Isırgan Çayı Maskesi

Saçlarınızın daha parla hale gelmesini sağlayacak bakım maskelerinden birisi de ısırgan çayı maskesidir. Bu maske için bir miktar ısırgan otu ve elma şıra şirkesi gereklidir. Bu iki gerekli olan malzemeyi temin ettikten sonra ısırgan otunu alın ve elma şıra sirkesi içinde demleyin. Daha sonrasında suyunu süzün ve bu hazır hale gelen maskeyi saçlarınızın diplerine sürün. Daha sonrasında durulamaya gerek yoktur. Bu biçimde maskeyi haftada bir kere uygulamanız saçlarınıza istediğiniz etkiyi ve sağlığı verecektir.

Yeşil Çay Maskesi

Bu maske için 1 tane yumurta sarısı ve hazır hale getirilmiş yeşil çay gereklidir. Yeşil çayı sıcak su içinde demleyin ve sonrasında çayın içine yumurta sarısını ekleyin. Daha sonrasında bu karışımı kaşık yardımı ile iyice karıştırın. Karışım haline gelene gelen bu maskeyi alın ve saçlarınızı ortaya ikiye ayırdıktan sonra maskeyi saçınıza uygulayın. Sonra saçınıza saç bonesi takın ve 30 dakika boyunca bekleyin. Maskenin etki etmesi için 30 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonrasında saçlarınızı şampuan ve saç kremi ile durulayın. Yeşil çay sayesinde saçlarınız artık kopmayacak, sağlıklı bir hale gelecektir.

Avokado Saç Maskesi

Avokado saç maskesi için 1 tane yumurta, 1 yemek kaşığı bal, 1 tane avokado, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal gereklidir. Sonrasında bu malzemeleri bir kabın içine koyarak iyice karıştırın. Sonrasında avokadoyu da alın ve mikserde karıştırın. Ortaya çıkan karışımı saçlarınıza sürün, bekleyin ve durulayın. Uzun saçları güçlendiren bakım maskeleri  için bu maske oldukça etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.