Vipbakim

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Doğal Bakım Önerileri

Yıpranmış Saçlar İçin Evde Doğal Bakım Önerileri

Nasıl oluyor da zaman içerisinde bizler yıpranıyoruz, aynı şekilde saçlarımızda zaman içerisinde yıpranma özelliği gösterebiliyor. Sadece bizim etkimiz ile değil, aynı zamanda dış etkenler sayesinde de yıpranmalara neden olabiliyoruz. Saçlarımızı şekillendiriyor olmamız veya saçlarımıza kullandığımız malzemeler, yine saçlarımızın birçok şekilde yıpranmasına neden oluyor. Bunun önüne geçişmesi adına yapmamız gereken şey ise; yıpranmış saçlar için öneriler vermek olacaktır.

Yıpranmış Saçlar İçin Öneriler

Saçlarınız mümkün olduğu kadar erken boyamamaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızı bir kere boyadığınız taktirde, gerek beyazlar gerek ise de yıpranmalar meydana geliyor ve tekrar boyamak durumunda kalıyorsunuz. Kaldı ki bu hiç faydalı bir yöntem olmamaktır.

Saçlarınızı doğal kurutma yöntemlerine bırakın. Banyodan çıktıktan sonra, acilen saç kurutma makinesine sarılmanız pek de kabul edilir bir yöntem değildir ve saçlarını oldukça yıpratır.

Saç düzleştirici ve maşalar, saçlarımızı en çok yıpratan aletlerdir. Her ne kadar saçlarımıza şekilde vermek zorunda kalsak bile, olması gerektiği kadar az kullanmamız gerektiğini de unutmamalıyız.

Saç serumları ve saç yağlarını kullanmaktan korkmayın. Saçlarınıza uygulayacağınız bu malzemeler sayesinde saçlarınız, onları sevdiğinizi anlayacak ve gereken etkiyi gösterecektir. Elbette düzenli kullanım şarttır.

Saçlarınızı belirli periyotlar dahilinde kestirmeye özen gösterin. Genellikle 3 ayda bir kestirerek; daha hızlı uzamasına ve daha sağlıklı uzamasına yardım etmiş olacaksınız.

Kimi zaman haftada bir kere kimi zamanda ise; haftada 2 kere uygulanan bakım maskelerinden yaparak, saçlarınıza bakım günü belirleyin. Bakım yapılan saçlar, yapılmayanlara göre oldukça sağlıklı gözükecektir.

Saçlarınız üzerinde yaptığınız en büyük hata, ıslakken saçları taramak olacaktır. Islak saçınızı taramak, kırılmalara ve yıpranmalara davetiye çıkaracaktır.

Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Zencefil Kökü Maskesi

Çeyrek su bardağı susam yağı ve 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefili bir kap içerisinde iyice karıştırarak, saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak yedirin. Bu şekilde 10 dakika bekleyin ve ardından saçlarınızı şampuanla yıkayın. Gerek kırılmalara gerek ise de saçların yıpranmış görüntüsünün önüne geçecek olan bu maske, düzenli kullanım sayesinde etkisini en kısa zamanda gösterecektir. Yıpranmış saçlarınıza özen göstererek, en kısa zamanda düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.