Vipbakim

Yıpranmış Saçlarınızı Anında Canlandıracak Onarıcı Maske Tarifleri

Yıpranmış Saçlarınızı Anında Canlandıracak Onarıcı Maske Tarifleri

Bayanların saçları zamanla boyamaktan, şekil verici spreyler ve köpük kullanmaktan artı ısı veren ürünlerden yıpranır. Çok fazla işlem görmüş saç telleri zamanla incelir ve saçlar sağlıklı yapısını kaybeden.

Vereceğimiz saç onarıcı maske tariflerinden dilediğinizi saçlarınıza uygulayabilir kısa zamanda saçlarınızı eski dolgun görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Saç Onarıcı Maskeler

Ceviz Kabuğu İle Saç Onarıcı Maske

  • Ceviz kabuğu ( yeşil 750 gram )
  • Sirke ( 1 kahve fincanı elma )
  • Su ( 1,5 litre )

1,5 litre suyun içerisine yeşil ceviz kabuklarını atarak kaynatın. Kaynamakta olan suyu yarı yarıya azaldığında içine sirkeyi ilave edin ve karışımı ocaktan alarak süzün. Banyoda saçınızı temizledikten sonra bu su ile saçları yıkayın ve 10 dakika saçlarda bekletip ılık su ile son kez temizleyin. Onarıcı saç maskesini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

  • Ceviz: Ceviz saç köklerinde bulunan kan damarlarını genişlettiği için bu bölgedeki kan akışını da hızlandırmaktadır. Saç kökleri kan ile beslendiğinden ceviz içeren maskeleri saçlara uygulamak oldukça faydalıdır.
  • Sirke: Sirke en çok saçları parlatmak için kullanılsa da sirke saça uygulandığında saç köklerini kirden arındırır ve saç diplerinde oluşan kepek oluşumunu önler. Temizlenen saç kökleri daha sağlıklı uzamaya başlar.

Hindistan Cevizi Yağı İle Onarıcı Saç Maskesi Tarifi

  • Yumurta ( 1 tane )
  • Hindistan cevizi yağı ( 5 yemek kaşığı )

5 kaşık Hindistan cevizi yağı ile 1 tam yumurtayı çatalla iyice karıştırın ve saç köklerinden başlayarak tüm saç tellerine karışımı friksiyon halinde yedirin. Yarım saat saçta bekleyen karışımı süre sonunda soğuğa yakın su ile iyice temizleyin. Haftada 1 kez onarıcı saç maskesini uygulayabilirsiniz.

  • Hindistan cevizi yağı: Saçların nemlenmesini, sağlıklı şekilde parlamasını ve saç tellerinin daha güçlü olmasını sağlar.
  • Yumurta: Yumurta saçlar için vitamin deposudur. Saçlarınıza yumurta uygulamayı düşünüyorsanız köy yumurtası gibi organik olanları tercih edin. Yumurta saçlara biotin ve B12 vitamini sağlayarak saçların onarılmasını ve derinlemesine nemlenmesinde etkilidir.

Ayrıca daha önce yazmış olduğumuz Saç onarıcı maskeler konumuzda, saçların onarılmasını sağlayan bal, yumurta, muz, E vitamini kapsüllü ve doğal yağlardan hazırlanan maske tariflerini de deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.