Vipbakim

3 Adımda Hacimli Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

3 Adımda Hacimli Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Düz saçlarında değişiklik yapmak isteyen ve dalgalı saçlarını düzene sokmak isteyenler hem basit hem de ekonomik bu üç adımı izleyerek istediği görünüme rahatlıkla kavuşabilir. Yoğun okul veya iş programınızın arasına bir de kuaföre gitmeyi sıkıştırmanıza hiç gerek yok. Yapmanız gereken tek şey saçlarınızla baş başa 10-15 dakika geçirmek. Bakalım 3 adımda dalgalı saçlar nasıl oluyor;
Gerekli malzemeler : saç maşası(isteğe göre farklı boyutlarda olabilir, ısı koruyucu saç spreyi, toka, tarak ve kalıcılığı sağlamak için saç spreyi.

Birinci adım: ilk olarak maşanızı fişe takarak önceden ısınmasını sağlayın. Saçınız kesinlikle tamamen ıslak olmamalıdır. Bildiğiniz gibi maşa ve saç düzleştirici gibi aletler ısı yoluyla saça şekil veriyor. Saçınıza şekil verirken sağlığını da korumak için işleme başlamadan önce saçınıza ısı koruyucu saç spreyinden sıkın. Bu sprey aynı zamanda saç şeklinizin kalıcılığını da sağlayacaktır. Elinizde bu sprey yoksa saçınızı nemlendirebilirsiniz.

İkinci adım: boyutları farklı iki maşa kullanmanız daha doğal dalgalara sahip olmanızı sağlayacaktır. Spreyi uyguladıktan sonra saçınızı tutamlar halinde ayırın, bu işinizi daha hızlı yapmanızı sağlayacak. Ayırdığınız saçlarınızı maşayla sarmadan önce tarağınızla tarayın daha sonra tek tek maşaya sarın ve 1-2 dakika kadar bekledikten sonra maşadan ayırın. Maşa yaptığınız saç tutamlarını kıvırarak sabitleyin. Bu işlemi maşa yaptığınız tüm saç tutamlarına uygulayın.

Üçüncü adım: maşayı tüm saçınıza uyguladıktan sonra parmaklarınızı tarak gibi kullanarak dalgalarınızı ayırın, bu daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Daha sonra sprey sıkarak dalgaların kalıcılığını sağlayabilirsiniz. Spreyi fazla sıkmamanız doğal bir görünüm için daha iyi olacaktır.
Ek olarak maşa kullanmak istemeyenler için küçük bir tüyo:
Saçınızı saç tipinize uygun şampuanla yıkadıktan sonra havlu ile kurulayın ve nemli kalmasını sağlayın. Tüm saçınıza bolca köpük sürün ve saçınızı ortadan ikiye ayırın daha sonra her tutamı anlınızdan ensenize doğru sarın. Sarma işleminden sonra toka ile sabitleyin ve sprey sıkın. Saç kurutma makinesini sıcağa ayarlayarak birkaç dakika saçınıza tuttuktan sonra yarım saat veya kırk beş dakika kadar bekleyin. Saçınızı açtığınızda dalgalarınızın oluştuğunu göreceksiniz. Doğal bir görünüm için elleriniz ile saçınızı biraz dağıtabilirsiniz. Uzun süre kalıcılık için sprey sıkabilirsiniz.
Bu iki yöntem ile saçınızı kolayca dalgalı hale getirebilirsiniz. Belirtmeliyiz ki maşa ile uyguladığınız 3 adımda dalgalı saçlar daha az zaman alacak. Evde maşası bulunmayanlar için ise ikinci yöntem oldukça pratik. Her iki işlemi uygulamadan önce saçınızın temiz olmasına özen gösterin, bu şekli daha kalıcı ve saçınızı daha sağlıklı gösterecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.