Vipbakim

Adım Adım Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır

Adım Adım Evde Saç Kesimi Nasıl Yapılır

En son kuaföre gittiğinizden beri uzun zaman geçmiş olabilir. Bu sürede uzayan saçlarınızın modeli gitmişse, sizin için sorun teşkil ediyorsa, adım adım evde saç kesimi uygulamalarını takip ederek saçlarınızı istediğiniz boyutta kısaltabilirsiniz. İlk önce saçlarınızı bol şampuanla yıkayıp kremleyin. Saçlarınızı ıslak kesmek istiyorsanız temizleme işleminden sonra herhangi bir kurutma işlemi uygulamayın.

Eğer saçınız ıslakken elinizden kayabileceğini düşünüyorsanız kuruttuktan sonra mutlaka fön çekin. Fön çekmeniz hem sizin saçın uzunluğunu görüp ne kadar kısaltmak istediğinizi gösterecek hem de fazladan saç kesiminin önüne geçeceksiniz. Size gerekenler makas, tarak ve gerekirse diye toka. Adım adım evde saç kesimi uygularken dikkat etmeniz gereken makasınızdır.

Makasınız ne kadar keskin olursa saçınızda o kadar sorunsuz ilerler ve sonuçtan o kadar memnun kalırsınız. Saçınızın tamamını kökten uca dolaşık herhangi bir yeri kalmayacak şekilde tarayın. Eğer saçınız uzun ise adım adım evde saç kesiminde en sağlıklı yöntem saçı önünüze düşürerek kesmektir. Saçınızın kalmasınız istediğiniz uzunlukta işaret ve orta parmağınızın arasına alarak, kesmek istediğiniz kısmı dışarıda bırakın.

Her kestiğiniz saç miktarından sonra saçınızı kökten uca taramanız hem ne kadar kısaldığını hem de eşit olmayan saç varsa size gösterecektir. Eğer bu yöntem size zor geldiyse ya da saçınızı düz kesmek istemiyorsanız adım adım evde saç kesimi için daha farklı yöntem kullanabilirsiniz. Dilerseniz saçınızı enseden toplayıp ikiye ayırabilirsiniz ya da toplamadan iki yanda ayırabilirsiniz. Saçınızın toplu olması size ekstra kolaylık sağlayacaktır.

İkiye ayrılan saçı isterseniz verevine yani klavyedeki slash tuşu gibi eğik şekilde isterseniz düz kesebilirsiniz. Ya da biraz daha farklı olarak saçınızı parça parça tarayarak yukarda toplayabilirsiniz. Saç diplerinizden saçınızı parça parça alıp toplamanız düzgün bir şekilde taranmasını sağlayacaktır.

Yukarıda topladığınız saçı uç kısımlarını yine işaret ve orta parmağın arasına alarak kesmek istediğiniz kısmı dışarıda bırakın. Parmak aralarına saçınızı alırken dikkat etmeniz gereken avucunuzun yüzünüze dönük olmasıdır. Aksi takdirde parmaklarınız arkadan öne doğru baktığında kestiğiniz saçlar düşecek ve saç kesim hizanızı kaybedeceksiniz. Bu da ortaya oldukça nahoş sonuçlar çıkaracaktır.

Parmak konumlarınızı ayarladıktan sonra makası yine eğik tutup yukarıdan aşağıya yavaş hareketlerle kesmeniz size düz kesimden ziyade katlı bir kesim ortaya çıkaracaktır. Adım adım evde saç kesimi için diğer bir farklı yöntem ise yine üçgen saç kesimi için saçınızı dipten alıp alnınızın hemen yukarısında ya da yukarda toplayarak yapabilirsiniz. Keseceğiniz kısmı görebilmeniz önemlidir.

Bu yöntemle ise önde topladığınız at kuyruğunuzu ilk olarak az bir kesimle başlıyorsunuz. Daha sonrasında ilk kesimden sonra kuyruğu serbest bırakıp bu sefer burgu şeklinde saçınızı döndürüyorsunuz. Burgunuzun çok sıkı olmasına gerek yok. Yaptığınız burgunun ucundan azar azar kesiyorsunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.