Vipbakim

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Aslına bakılırsa düz saçlılar dalgalı saça sahip olmak, dalgalı saça sahip olanlar ise düz saça sahip olmak isterler. Bizler bu yazımızda nasıl dalgalı saça sahip olabiliriz ona bakacağız.

Hayalinizdeki Dalgalı Saçlara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Dalgalı saçlar günümüzde en çok istenen saç modellerinden bir tanesidir. Çünkü dalgalar belli olduğu sürece ve kabarıklık yaratmadığı sürece kadınlar üzerinde olağanüstü bir şekilde aura yaratırlar. Bigudi yardımı ile düz ve kıvırcık saçlara kolaylıkla uygulanabilmektedir. Doğal görünümlü muhteşem dalgalara sahip olmanın çok fazla yolu vardır. Örneğin; sıcak silindirler, ütüler ve ardından uzun bir süre kalıcı olması için bir sprey ile şekillendirdiğiniz zaman sizlerde doğal görünümlü dalgalara sahip olabilirsiniz. Ancak düz saçlar için bu biraz zaman almakta ve istenilen sonuca tam olarak götürmemektedir. Düz saçlarda dalgalandırma işlemi daha zor olmaktadır. Çünkü yapılan saçı kısa sürede salacaktır.

Doğal Dalgalı Saçlar

Her şeyden önce doğal dalgalar oluşturmadan önce birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Saçınızın öncelikle kesimi dalgalı saça göre uyumlu olması gerekmektedir. Eğer saç kesiminiz dalgalı saç için uygun değilse zaten sizlerde kusursuz bir şekilde dalga beklememeniz gerekmektedir. İkinci olarak ise saçlarınız temiz olması gerekmektedir. Saçların bakımı yapıldıktan sonra uygun dalgayı elde etmek daha kolay olacaktır. Bununla beraber saçlarınıza her zaman kullandığınız saç kreminizi kullanmayı da unutmayınız.

Saçlarınızı kırmayacak bir şekilde hafif adımlar ile havlu yardımı ile iyice kurulayınız. Saçlarınızı geniş dişli taraklar ile taramaya ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir. Sonrasında kullandığınız şekillendirici köpük ya da jel ile saçlarınıza biraz daha şekil vermeye çalışın. Daha sonra saçınızdan küçük parçalar alarak saçınızı bölümlere ayırın. Parmaklarınız ile saçlarınıza rulo şeklinde sararak şekiller verin. Ve verdiğiniz şekilleri bir tutacak yardımı toka ya da başka bir şey kolayda ne var ise tutturunuz.

Saçlarınız bir müddet bu şekilde kurumaya bırakın. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra doğal görünümlü dalgalı bir saç elde etmiş olacaksınız. Bununla beraber örgüler yardımı ile de doğal dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz. Örgülü dalgalara başlamadan önce yukarıda anlattığımız adımların hepsini tekrar uygulayınız. Saçlarınız ıslak iken saçlarınızı örünüz ve bir gece boyunca bu şekilde bekletin. Ertesi sabah dalgaları ellerinizde biraz daha düzeltin. Bir sprey yardımı ile doğal görünümlü dalgalı saçlarınızı elde etmiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.