Vipbakim

Evde röfle nasıl yapılır? Hangi ürünler kullanılır?

Evde röfle nasıl yapılır? Hangi ürünler kullanılır?

Kozmetik marketler sayesinde evde saçların rengini istediğiniz tona boyamanız hatta röfle atmanız bile mümkün oluyor. Değişik kitler ve renk seçenekleriyle birkaç ton açılan saç rengini isterseniz saçınızın tamamına isterseniz belirli bir kısmına uygulayabilirsiniz. Kendi kendinize yapabileceğiniz gibi bir yardım alarak da yapabileceğiniz röfle uygulaması, saçlarınıza ışıltı katabilirsiniz. Peki evde röfle nasıl yapılır? Hangi ürünler kullanılır?

Palette Röfle Seti

Hemen hemen her markette bulabileceğiniz Palette Röfle Seti iki farklı çeşidiyle saç renginizi açarken saç aralarına kolayca renk verebilmeniz için de yardımcı olacaktır. Bunun için saçınızı 2-4 ton ya da 4-6 ton açabileceğiniz seçeneklere ulaşabilirsiniz. Saçlarınızın temiz olması ve tercihen boyasız olması daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Palette röfle seti ile saçlarınıza röfle atmak için şu adımları izlemelisiniz.

  • Saçlarınızı güzelce tarayın,
  • Bakım serumu sürün,
  • Saçınıza minik delikler açtığınız bir poşeti geçirin,
  • Poşetin içinden az miktarda saç tutamları çıkarın,
  • Boyayı hazırlayın,
  • Saçınızın dışarı çıkan kısmına saç boyasını sürün,
  • 30-45 dakika süreyle bekletin,
  • Beklerken saçınızın boyalı kısmına poşet geçirmeyin, herhangi birşeyle sarmayın.
  • Daha sonra saçlarınızı yıkayın,
  • Bakım kremi ile kremleyin.

Saçlarınızın ne kadar açılmasını istiyorsanız bekleme süresini o kadar uzatabilirsiniz. Bazı saçlar çok açılabilir bazıları yeterince açılmayabilir, bu durumda kontrol ederek işlemi sürdürün.

Loreal Colorista Ombre Efektleri

Loreal ile ana saç renginize göre tercih edeceğiniz ombreler yaratabilirsiniz. Bunun için kutudan çıkan özel tarağı kullanarak saç rengini hareketlendirebilirsiniz. Saçlarınızın uç kısımlarına süreceğiniz tarağın içine boyayı koyarak, taramaya başlayın. Bu şekilde kullanacağınız boyayı saç rengi istediğiniz açıklığa ulaşana kadar bekletin.

Saç Rengini Açarken Dikkat

Saç rengini açarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, saçlara zarar vermemektir. Bunun için de saç serumları kullanarak saç uçlarınızın bakımını yapabilirsiniz. Saçların canlı ve parlak olmasını engelleyen boya işlerinde uzak durarak bilinçsizce saçlarınızı oriel kullanıp açmamalısınız. Hele ki saç boyama sonrası saçlarınızı kapamanız ya da alüminyum folyo sarmanız durumunda saçlarınızın yanmasına neden olacağınızı unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.