Vipbakim

Hızlı Topuz Nasıl Yapılır

Hızlı Topuz Nasıl Yapılır

Topuz yapımı birçok açıdan bayanlara kolaylık sağlar. Günlük hayatta veya davetlerde rahatlıkla topuz modelleri kullanılabilir. Üstelik topuzun avantajı her yüz şekline yakışabilen ender saç modellerinden olmasıdır. Bu sebeple bayanlar için vazgeçilmezdir.

Günün yoğun temposunda vakit çok değerlidir. Vakti iyi ve verimli geçirmek gerekir.  Özellikle işe giden hanımlar zaman sıkıntısını çokça yaşarlar. Sabah kalktıklarında o gün düşündükleri saç modelini zaman alacağı için yapamayabilirler. Oysa topuz modeller bu noktada kurtarıcıdır.

Hem zaman almaz hem de çok şık olurlar. İş ortamında derli toplu topuzlar daha hoş olur. Saçlarınız ince telliyse tepelerini krepe yapıp tepeden lastik tokayla at kuyruğu yapın. Sonrasında kuyruk kısmını tokanın etrafında çevirerek burgu topuz yapın. Spreyle sabitlerseniz iş yerinizde daha rahat edersiniz. Bu modeli enseye yakın şekilde de yapabilirsiniz.

Günlük kullanım için yine burgu topuz yapabilirsiniz. Bunu minik kurdelelerle süsleyebilirsiniz.Örgü topuzlar bu sezon da çok trend. Yanlardan gevşek balıksırtı örün. Uçlarını arkada ya da yanda birleştirerek dağınık topuzlar yapabilirsiniz. Bu modeller günlük kullanıma oldukça uygun.Fiyonk topuzlar genç bayanlarda çok sevimli oluyor. Spora veya yürüyüşe giderken bu modeli kısa sürede yapabilirsiniz.

Çorapla yapılan donut topuzları da çok sık görüyoruz. 1 adet uzun çorap ihtiyacımız olan. Topuzunuzun büyük olmasını istiyorsanız kalın çorap kullanın. Çorabı lastik kısmından dışarıya doğru kıvırın. Sıkı olmasına dikkat edin. Burun kısmını kesin. Böylece ortası delik bir simit elde etmiş oluyorsunuz. Bunu at kuyruğu yaptığınız saçınıza takın. Saçları halkanın etrafına dağıtın, üzerine lastik geçirin. Kenarda kalan saçları da burgu yaparak topuzun etrafından geçirip tel tokalarla tutturun. Topunuzun hazır. Bunu birçok yerde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.