Vipbakim

Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Meg Ryan ya da Audrey Hepburn’un kısa saçları birçok kişiye cezbedici gelsede kısa saç herkese yakışmaz. Bazı ünlüler iddialı saç modelleriyle moda yaratmaya çalışsa da uzun saçların çekiciliğini kısa saçlarda bulamayan ünlülerin sayısı bir hayli fazladır. Peki kısa saç kimlere yakışır? Kim ne kadar kısalıkta saç kullanmalıdır?

Kısa saç yüzü uzun olmayan ve çenesi sivri olmayan kişilere yakışır. Uzun ve oval yüzler için uygun olmayan kısa saç modelleri, saç tipi ve özelliğine göre değişebilir. Düz kesimler, pixie saçlar ya da 3 numara saçların yakıştığı minyon yüzlü kadınların bu saç modelleriyle çok daha güzel göründüğü bilinmektedir.

Uzun yüz ve çenesi olan kişilere ise uzun saçlar yakışır. Bu kişiler omuzdan yukarı kısalıkta saç kullanmamalıdır. Ancak kalp yüzler ya da minyon yüzler her kısalıkta saç modelini rahatlıkla kullanabilir.

Kısa Saç Modelleri

Bazı insanlar ciddi bir imaj değişikliği ile saçlarını kısacık kestirip doğal saç renginden farklı bir renge boyayarak marjinal görünebilir. Bu durumda kişinin ten ve göz rengine uygun saç rengi ve modelinin seçilmesi gerekir. Kıvırcık ya da dalgalı saçlar çok kısa modellerden kaçınacakları saç modelleri tercih edebilirken düz saçlılar asimetrik kısa kesim saçları kullanabilir. Hangi modelin tercih edileceği bilinmiyorsa, genelde kuaför ve saç tasarımcılarına iş bırakılmalıdır.

Kısa Saç Kesimleri

Düz ya da  hareketli kesimlerle bambaşka bir imaja kavuşabilirsiniz. Tuba Büyüküstün’e çok yakışan kısa küt saçlar, Bergüzar Korel’e yakışmamıştı. Bu modellerin hangisinin tercih edileceğinin bilinmeli ve kişinin yüz yapısına en uygun modelleri iyice araştırması gerekir. Sonuçta bir kuaföre gittiğinizde size yakışıp yakışmayacağını doğru biçimde bilmeyen birine denk gelebilirsiniz. Bu durumda saçlarınız ve görüntünüzden hoşnut kalmayabilirsiniz.

Uzun Saçlar Kimlere Yakışır?

Yüzü ve çenesi uzun olan kişiler uzun saçlar rahatlıkla kullanabilir. Günümüzde herkes her saç stilini kullansa da herkesin en yakışan modelleri seçmesi gerekir. Özellikle uzun bir yüze sahip olan kişilerin tercih edeceği saç modelleri, uzun saçlar ve hareketli kesimler olarak bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.