Vipbakim

Saç Modeli ile Yüzü İnce Göstermenin Yolu

Saç Modeli ile Yüzü İnce Göstermenin Yolu

Her insanın yüz şekli farklıdır. Bu yüzden saç modeli de yüz şekline göre değişmektedir. Her yüz şekli için gerekli olan saç stilini belirlemek zor olsa da yüzü ince ya da geniş göstermenin yolunu arayan kadınlar birçok farklı saç modeli kullanmaktadır.

Saç modeli ile yüzü ince göstermenin yolu yıllarca farklı saç stilleri ve makyajlarla kullanılmıştır. Bu yüzden siz de yüzünüzü olduğundan ince göstermek isterseniz, kısa saçlarınızı çenenizin hizasında tutmaya özen göstermeniz gerekir. Uzun saçlarınız varsa da kat vererek yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

En pratik yöntemlerden olan uzun bir kahkül keserek saçın sağına ya da soluna taramaktır ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 Yüzü İnce ve Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Uzun saçlar her zaman yüzü daha uzun ve ince gösterir. Bu yüzden iki model arasında kaldıysanız mutlaka uzun olan saç modelini tercih etmelisiniz.

Asimetrik kesimler de yüzünüzü daha ince ve uzun gösterecektir. Kahküllü bir saçı tepeden minik bir topuzla toplayabilir, yanlardan kısa saç tutamları sarkıtabilirsiniz. En kısa kahkül yüzün orta kısmında en uzun kahkül ise kulak tarafında olmalıdır.

Yüzünüzün her iki yanında da bulunan kahkül tutamları da sizi olduğunuzdan daha ince yüzlü göstermektedir. Atkuyruğu yapıp çevreden kahkülleri sarkıtabilirsiniz.

Tepeden Topuz

Tepeden topuz yapmak yüzü daha ince gösterdiği gibi, dikkatin üst kısımda toplanmasına neden olmaktadır. Yumuşak dalgalar da yüzün daha ince görünmesine neden olabilir. Dalgalı olan saç modelleri uzun saçlarda da kısa saçlarda da kullanılabilir. Yandan ayırdığınız bir tutam sayesinde yüzünüz daha minyon ve ince görünebilir.

 Açık Renkli Röfle Hilesi

Açık renkli olan ve alttan atılmış röfleler yüzünüzü olduğundan daha ince göstermektedir. Röflelerin üst kısımlarında koyu renklerin görünmesi ve açık renklerin ışıltı şeklinde kullanılması röflelerin yüzünüzü daha ince göstermesine neden olmaktadır.

Açık renkli saçlar için dolgun görünen saç modelleri de yüzün ince görünmesine neden olmaktadır. Bu yüzden saçlarınız seyrekse postişle destekleyerek yüzü ince gösteren saç modeli yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.