Vipbakim

Yüz Şekline Göre Kâkül Kesimi

Yüz Şekline Göre Kâkül Kesimi

Gizemli ve sevimli görünen saç stillerinden olan Kâküllü saçlar, genelde yüz şekli oval olan kişilere yakışmaktadır. Çocuksu bir hava veren saç modelleri ile saçlarınızın tarzını değiştirerek daha farklı bir hal almasına neden olabilirsiniz.

Doğru saç modellerinin tercih edilmesi için yüzünüze uygun olan stilleri tercih edebilirsiniz. Doğru ve etkileyici saç stilleriyle saç modasında en uygun ürünleri temin edebilir, saçınız için uygun tarzlar yaratabilirsiniz. Ama yüzünüz oval değilse üzülmeyin çünkü doğru saç stilleri kesilmesiyle farklı yüz şekillerinde de Kâküller güzel görünebilir. İşte yüz şekline göre Kâkül kesimi önerilerimiz!

Kalp Yüz Tipi

Geniş alın ve küçük bir çene yapısına sahip olan bu kişilerin, yana atılan Kâküller tercih etmesi uygundur. Özellikle alın kısmını dar gösterecek modeller kullanılması uygun olacaktır.

Köşeli Yüz Tipi

Köşeli yüz tipine sahip olan kişiler, keskin yüz hatlarının yumuşatılması için sık Kâkülleri tercih etmelidir. Tepeden başlayan Kâkül kesimleriyle oldukça şık görünebilirler.

Yuvarlak Yüzler

Yuvarlak yüz tiplerini sahip olan kişiler yana ayrılan Kâkül kesimlerini tercih etmelidir. Özellikle yüzün sertleşmesini sağlayacak modellerin tercih edilmesi ve yumuşatacak modellerden uzak durulması gerekmektedir. Yuvarlak yüz tipi için Kâkül modelleri parçalı modeller olarak da bilinebilir.

Oval Yüz Tipi

Oval yüz şekilleri her çeşit Kâkülü tercih edebilen kişilerdir. Çok şanslı olan bu kişiler yüz şekline tamamı yakışacak olan saç stillerini tercih edebilir.

2018 Modası Kâküller

2018 modası olan Kâküller, herkesin farklı stilleri tercih etmesi son derece ünlüdür Kâkül modasının en iyi görünümlerini ilham almak için ünlü isimlerin saç stillerini tercih edebilirsiniz. Kısa ya da uzun saçlar fark etmeksizin tercih edeceğiniz Kâküllerle plajda ya da sahil kenarında oldukça sevimli görüneceğiniz kombinler yapabilirsiniz.

Kâküllü Saçların Bakımı

Kâküllü saçların çok fazla ellenmesi ve yağlanmaması sağlanmalıdır. Kâküllerin kıvırcık saçlarda pek uygun görülmediği bilinmektedir. Özellikle saç bakımı için kuru şampuanları tercih edebilirsiniz. Yağlanan saçlarınızı kuru şampuanlarla daha sade hale getirebilirsiniz. Yüz şekline uygun Kâkül çeşitleri ile her zaman doğru saç modellerini bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.