Vipbakim

Bu besinler damarları silip süpürüyor! İşte o besinler

Bu besinler damarları silip süpürüyor! İşte o besinler

Yanlış beslenme alışkanlıkları günümüzde pek çok farklı hastalıklara yol açmaktadır. Bilinçsiz beslenme sonucu bünyemizde meydana gelen hastalıklardan bir tanesi de damar tıkanıklığı olmuştur.

Bu hastalık da ağır vakalarda ölüme yol açabilecek kadar tehlikeli olabiliyor. Diyetinize birkaç damarları açan besinleri ekleyerek bu riskten kaçabilirsiniz.

Yeşil çay antioksidan bakımından zengin olduğu için kolesterolü düşürmede etkilidir.

Bu sayede kalbi korumada etkili bir çaydır. Bunun yanında da damarlara zarar veren oksidatif stresi de azaltır ve damarları da temizler.

Kan akışını dengelemesi ile bilinen acai üzümü de kolesterolü düşüren meyveler arasında yer almaktadır.

Kalbinizin daha iyi korunması için bu meyveyi de diyetinize eklemelisiniz.

Yeşil çayda olduğu gibi tarçın da bir antioksidan deposudur. Özellikle kandaki şekeri düşürmede etkili olan tarçın damarlar için oldukça faydalıdır.

Uzmanların belirttiğine göre günde 1 çay kaşığı tarçın tüketirseniz kanınızda bulunan yağ %26 oranında düşüyor. Bu durum da haliyle damar tıkanıklığının önüne geçmiş oluyor.

Damarları açan besinler arasında badem de yer alıyor. Badem ise içinde E vitamini, tekli doymamış ya ve çözülebilen lif bulundurması açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır.

Bahsettiğimiz diğer besinler gibi yine içerisinden antioksidan kaynağı bulundurduğu için damar tıkanıklığını önlemede oldukça etkilidir.

Zerdeçal ise baharatlar arasında damar temizliğinde etkili olandır. Ayrıca damar sertliğini önleyerek yağ birikmesini de engeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.