Vipbakim

Depresyona iyi gelen bitkisel çaylar

Depresyona iyi gelen bitkisel çaylar

Çoğumuzun kabullenmediği depresyon için bitkisel çayları deneyebilirsiniz ve kendinizi depresyondan kurtarabilirsiniz.

Birçok kişide çocuk, genç, yaşlı herkeste sıklıkla yayılan en büyük problemlerden bir tanesi de depresyondur. Her üç kişiden biri depresyona meyilli veya depresyon başlangıcı savasında olduğu uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Ve bu büyük sorun hayatın sıradanlığı ve aynı baskı kalıplaşmış yaşam seyrinde hayattan zevk almama, yapılan her şeyde huzursuzluk, sürekli bir mutsuzluk, her şeyden sıkılma ve hayattan artık keyif almamak şeklinde belirtileriyle görülebilir. Belki de haberiniz olmadan depresyondasınız, birçok kişi ya bu durumu kabullenemez veya da depresyonda olduğunun farkında bile değildir bu en kötüsü. Bu gibi belirtilerde uzman bir psikolog hekime başvurarak bir tanıya varılmasında yarar görülmektedir

Papatya çayı

Sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisinin yanına insanin içini açan bir özelliği bulunan papatya çayı, depresyon, bunalım ve bıkkınlık gibi hastalıkların tedavisinde çok etkili olduğu görülmektedir. Uzun dönemli kullanımlarınızda etkisini çok belirgin görebilirsiniz.

Papatya çayının hazırlanışı

Yaklaşık 3-4 bardak kaynatılmış durumda bulunan suya birkaç yaprakları ve çentikleriyle birlikte bir tutam sarıpapatya parçalarını ekleyiniz. Bir süre iyice demlenmeye bırakınız ardından demlendikten sonra süzerek bir kaba aktarınız. Sabahları ve akşamları günde 1 bardak olmak şeklinde kullanınız.

Sarı kantaron çayı

Sinirsel bozukluklardan biri olan depresyonun tedavisinde süper etkili bir ilaç görevi üstlenen sarı kantaron. Size canlılık katarak halsizlik, bıkkın bir ruh halinden, aşırı stresten koruyacağı gibi depresyonu başlarında yok edebilirsiniz.

Sarı kantaron çayının hazırlanışı

1 litre kadar kaynatılmış suya 1-2 tatlı kaşığı sarı kantaron tozunu atın ve 5-10 demlendirmeye alınız. Ve daha sonrasında dilediğiniz gibi ister soğuk olsun ister sıcak günde 3 bardak tüketebilirsiniz.

Lavanta çayı

Lavanta çayının kokuşunda bulunan ferahlık ve rahatlama hissi strese ve bunalımlara, depresif eğilimlere karşı sinirlerinizi yumuşatarak siz rahatlatacaktır. Aynı zamanda ruh halinizi yükselterek uykusuzluk problemi olanlarında bu probleminin önüne geçilmiş olur.

Lavanta çayının hazırlanışı

500m litre suyu iyi bir şekilde kaynatıldıktan sonra içerisine lavanta parçacıklarından birkaç tutamını atıyoruz. Daha sonrasında bu karışımı 30 dakika gibi yaklaşık bir süre demlendirmeye bırakıyoruz. Soğuk bir şekilde ferahlatıcı bir içecek gibi günde sabah 1 akşam bir bardak şeklinde kullanabilirsiniz.

Ada çayı

İçerdiği tanenler sayesinde vücutta bulunan negatif enerjiyi çekerek yok eder. Stres, huzursuzluk, kaygı, mental yorgunlukların da yaklaşık 3-4 haftalık bir kullanım periyodunda önüne geçmenize faydası olacaktır.

Ada çayı hazırlanışı

3 bardak kaynamış durumda bulunan suyun içerisine 150gram ada çayını katıyoruz ve 5 dakika boyunca kaynatıyoruz. Ve oluşan bu çayı ister limon ister bal katarak günde 1 bardak her yemek öğününüzün peşine tüketiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.