Vipbakim

Depresyona Ne İyi Geliyor

Depresyona Ne İyi Geliyor

Günümüz en kritik hastalıklarından birisi şüphesiz ki depresyondur. Son zamanlarda gençlerin ve aynı zamanda da orta yaşta ki insanların üstesinden gelemediği durumlarda, kendi içlerine kapanmaları ve bu bağlamda da depresyona girmeleri, onları tamamen kendinden de uzaklaştırıyor ve içlerine çekiyor. Her ne kadar kimi zaman ilaçlarla ayakta durmak gerekiyor olsa bile; bir yerde beslenme düzenine de dikkat etmek gerektiğini unutmamak gerekiyor. Depresyona ne iyi geliyor diye sorduğumuz zaman, bazı detayları bilmemiz gerecektir.

Balık

Omega 3 yağları üzerinde yapılan bir araştırmaya göre; son zamanlarda depresyona en iyi gelen yiyecekler arasına girmektedir. Özellikle de uskumru ve ton balığı gibi soğuk deniz bakımından ağır olan balıklar, depresyona birebir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda sadece balık tüketmenize de gerek kalmayacaktır. Omege 3 balık yağlarından da doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Meyve ve Sebzeler

Meyve ve sebzeler sadece depresyon zamanlarında değil, aynı zamanda günlük hayatımızda da bizlere iyi gelecektir. Özellikle de brüksel lahanası en büyük etkilerden birisini yansıtmaktadır. Çilek, muz ve yeşil yapraklı sebzelerde depresyona iyi gelen besinler arasına girmektedir.

Depresyona İyi Gelen Diğer Şeyler

Bitki yetiştirmek depresyona en iyi gelen yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkacaktır. Bitkilerle ilgilenmenin yanı sıra, hayvanlarla da ilgilenmek oldukça iyi gelecektir.

Resim çekmek, aslına bakarsanız en keyif veren eylemlerden birisidir. Bunun için insanların etrafında ki objelerin çekmeleri aynı şekilde iyi gelecektir.

Eski malzemelerle uğraşmak size oldukça iyi gelecektir. Eskiyi yeniye dönüştürmek ve aynı zamanda eski malzemelere nefes aldırmak, depresyonun ilacıdır.

Evde durmak ve evinizde nefes aldığınızı bilmek her zaman için huzurludur. Ama bunu sürekli hale getirdikçe, depresyon kaçınılmaz oluyor.

Bunalımı sanata döndürmeye var mısınız? Gerek çizimle gerek ise de söz yazarak ya da bir şeylere karalayarak bunalımın üstesinden gelebilirsiniz.

Makyaj yapmak, bir kadın için kaçınılmaz bir sondur. Bu bağlamda ise yeni makyaj teknikleri öğrenin ve yeniliklere açık olun.

Tasarıma, hatta evinizi kendiniz tasarlamaya var mısınız? O halde yapmanız gereken şey bir tasarım çizmek ve kendi evinizi çizimlerinize yansıtmak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.