Vipbakim

Domates Suyunun Faydaları

Domates Suyunun Faydaları

Günümüzde en etkili antioksidanlardan olan domates suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle detoks konusunda başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan domates suyunu deneyin!

Güçlü ve etkili bir antioksidan olan domates, sebze olarak tüketildiği gibi, suyu da içilebiliyor. Bol miktarda A, C, K ve B vitamin çeşitleri içeren domates suyu, magnezyum ve demir mineralleri açısından da oldukça yararlıdır.

Göz ve cilt sağlığı için büyük bir etkisi olan domates, alerjisi olmayanlar için mükemmel bir detoks içeceğidir. Yüksek lif yapısı, antioksidan özelliği ve kalp sağlığına dost olması nedeniyle aknelerin giderilmesi, kalp krizi riskinin azalması ve sindirim düzenlemesi açısından harika bir kaynaktır.

Aç karnına içeceğiniz domates suyu, size ihtiyacınız olan vitamin ve mineral desteğini vereceği gibi, kemikleri ve dişleri de güçlendirir. Saçların ve cildin canlanmasını sağlar.

Domates Suyu Zayıflatır Mı?

Domates suyu detoks kürlerinin vazgeçilmezidir. Kilo verme üzerinde etkili olduğu ve insana enerji verdiği bilinir. Kilo vermek için kullanılan domates kürü, 2-3 domates, 1 yemek kaşığı limon, zeytinyağı ve karabiber ile yapılıyor. Domatesleri sıvılaştırarak içine diğer malzemeleri eklediğinizde hem enerji dolu bir başlangıç yapıyorsunuz hem de mükemmel bir sindirim sistemi çalıştırıcı içecek tercih etmiş oluyorsunuz. 1 ay boyunca akşam yemeği yerine bu karışımı tüketirseniz birkaç kilo verdiğinizi gözle görülür biçimde fark edeceksiniz.

Domates Detoksu

Sıvı detoks günlerinde birçok kişi vücudundaki ödemleri atıyor ve sağlıklı bir cilt için tüm vücudunu arındırıyor. Bu detoks kürlerinden biri de domatesli kür olarak karşımınıza çıkıyor. İçine maydanoz eklediğiniz domates suyunu kıvamına göre suyla incelterek günde 1 litre aç karnına içiyorsunuz. Bu kürü uygularken hiçbir katı besin tüketmiyorsunuz ve kısa sürede ideal kilonuza ulaşırken, formunuzu da korumuş oluyorsunuz. Normalde ara öğün olarak da domates suyu tüketebilirsiniz.

Sağlıklı Domates

Domates suyu için en önemli detay kaliteli ve gerçek domatesler bulabilmektedir. Kaliteli domatesler ve hormonsuz ürünler tercih edilerek domates suyu etkisi daha net biçimde ortaya çıkacak, besinden elde edilen verim de artacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.