Vipbakim

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesi, saymakla bitmeyecek faydaları ve farklı kullanım alanları ile son derece önemlidir. Elma sirkesinin faydalarının başında yağlı, kuru veya karma hangi cilt tipine sahip olursanız olun sivilceleri ve siyah noktaları azaltmak ve zaman içinde yok etmek geliyor. Bunun yanı sıra mat ve soluk saçları parlatmak konusunda da elma sirkesi oldukça faydalı ve etkilidir.

Gerçek bir şifa kaynağı olan elma sirkesi her gün tüketilmelidir. Elma sirkesini bu şekilde rutin bir tüketim alışkanlığına dönüştürürseniz, somut bir şekilde olumlu etkilerini göreceğinizden emin olabilirsiniz. Bu anlamda tavsiye edebileceğimiz en önemli etken, kullanacağınız elma sirkesi tamamen doğal olmalıdır. Bu anlamda eğer imkanınız varsa, sirkeyi kendi yöntemleriniz ile yapmanız daha faydalı olacaktır. Şundan emin olabilirsiniz ki, elma sirkesini günlük hayatınızda tükettiğiniz sürece pek çok hastalığa da kapılarınızı kapatmış olacaksınız.

Elma sirkesi oldukça doğal bir üründür ve elma sularının mayalanması ile elde edilmektedir. Elma sirkesini günlük yaşantınızın tüm temizlik alanlarında da rahatlıkla kullanabilir, bu sayede mikrop ve bakterileri etkin bir şekilde yok edebilirsiniz.

Kişisel bakımda da etkin bir şekilde kullanılan elma sirkesi ile düzenli kullanımda çok daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde aşırı yağlı ya da karma bir cilt tipine sahipseniz, buna bağlı oluşan sivilce ve siyah noktalar ile mücadele de elma sirkesi tonik şeklinde uygulandığı taktirde son derece etkili bir çözümdür.

Elma sirkesi lekelere iyi gelir mi?

Cilt lekeleri üzerinde oldukça etkili olduğu klinik deneyler ile kanıtlanan elma sirkesi, düzenli bir şekilde kullanıldığında cilt tonunu ve rengini açıcı özelliği ile de bilinmektedir. Bahar  aylarının geldiği şu günlerde, özellikle de cilt üzerinde ortaya çıkan akne lekeleri, gerçek anlamda kötü bir görüntüye yol açmaktadır, bu anlamda lekeler ile başa çıkmada uygulanması gereken en doğal yöntem, elma sirkesidir.

Elma sirkesinin bir diğer olumlu etkisi de dişler üzerinedir. Elma sirkesi, düzenli bir  şeklide kullanıldığında dişlerde oluşan lekelerin azalmasına yardımcı olarak, dişlerin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Bunun için her fırçalamadan sonra elma sirkesi ile dişlerinizi ovalayabilirsiniz. Zaman içinde diş taşlarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

Güneş  lekelerinden kurtulmak için, banyodan çıkmadan hemen önce 1 kova suya 1 fincan elma sirkesi karıştırın ve tüm vücudunuzu bu suyla yıkayın. Bir diğer yöntem ise, 2 tatlı kaşığı elma sirkesini 3 tatlı kaşığı su ile açın ve bir pamuk yardımı ile lekelerin üzerine kompres yaparak uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.