Vipbakim

Enerjik Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Enerjik Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Gün içerisinde çoğu zaman enerjimiz istediğimiz boyutta olmayabilir. Aynı zamanda haftalara ve aylara da bu durum yansıyabilir. Bir tür üstesinden gelemediğimiz bu durumu yok etmek adına farklı teknikler uygulayabilir ve aynı zamanda farklı yollar deneyebiliriz. Özellikle de yapmamız gereken şey enerjimizi en üst düzeye çıkarmak için formüller bulmak gerekirse de geliştirmek olacaktır. Enerjik olmak için ne yapmak gerekir sorusu en çok merak ettiğimiz sorulardandır.

Enerjik Olmak İçin

-Bir üniversitenin araştırmasına göre 40 gram kadar buğday veya mısır benzeri lifli gıdalar tüketmek, enerjinizi üst seviyelere çıkartmaya oldukça yardımcı olacaktır.

-Sadece sıcak su veya ılık su altında duş almak sizi kendinize getirmekten ziyade, özellikle de sabahları, tekrar uyku moduna sokacaktır. Bunun için ise; bir sıcak bir soğuk su ile kendinizi uyandırabilirsiniz.

-Bir araştırmaya baktığımız zaman her 4 kadından 1’i demir eksikliği yaşamaktadır. Demirin eksik olması aynı zamanda halsizlik ve yorgunluk belirtisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun için yapılması gerekilen bol demirli gıdalar tüketme olacaktır.

-Omega 3’ü beslemek adına daha çok balık ve yumurta gibi, omega 3 bakımından zengin besinler tüketmelisiniz. Bu sayede çok daha enerjik olabilirsiniz.

-Su içmek sandığınız gibi zadece zayıflamak adına yapılan bir eylem değildir; aynı zamanda beyninizi zinde tutmak içinde su içmelisiniz.

-Her zaman için dik durmaya özen gösterin. Eğik ve kambur durmak sizleri çok daha yorgun ve bitkin bırakacaktır.

-Gün içerisinde, öğle saatlerinde, bir miktar şekerleme yaparak, güne daha verimli bir şekilde devam edebilirsiniz.

-Meyve ve sebze tüketimini; en üst seviyeye çıkartın. Asitli yiyecek ve içeceklerden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız.

-Sabah kalktığınız zaman yapacağınız ilk iş temiz bir nefes almak olacaktır. Bunun için sağlıklı bir yürüyüş yapmak etkili olacaktır.

-Düzenli yemek yemek de insanın enerjisini üst seviyeye çıkartır. Az yemek veya çok yemek sizleri oldukça rahatsız edecektir.

-Cep telefonunuzu bazı zamanlarda kendinizden uzak tutmayı deneyin. Bir şey kaybetmeyecek hatta çok şey kazanacaksınız.

-Düzenli ve tertipli olun. Düzen insanın hayatında motivasyon edici en önemli özelliklerden birisidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.